Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Протидія торгівлі людьми: як ідентифікувати особу, яка постраждала (+інфографіка)

30 липня 2024 року, 16:05

30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми. В умовах повномасштабної збройної агресії рф проти України вразливість українців до потрапляння в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми, посилилась.

Так, відзначається зростання кількості людей, які приймають ризиковані пропозиції працевлаштування як в межах країни, так і за кордоном. З’являються нові шахрайські схеми, посилюється активність торгівців людьми.

Стати жертвою цього злочину може будь-хто незалежно від віку, статі, соціального статусу чи національності. Тому важливо знати, як захистити себе та своїх близьких від цієї небезпеки.

Служба у справах дітей та сім’ї КМДА роз’яснює, як ідентифікувати особу, яка постраждала від торгівлі людьми.

Непрямі ознаки, що вказують на ситуацію торгівлі людьми

  • Психологічний стан людини – заляканість, злість, ворожість, агресія, гнів, шок, провали в памʼяті, емоційна нестабільність, притупленість емоцій, психічна неврівноваженість, надмірне відчуття провини, низька самооцінка, депресія, схильність до суїциду.
  • Особливості поведінки – зухвалість, демонстративність, «вибухова» реакція, невмотивована пильність, небажання відповідати на питання, оборонна позиція, надмірна підозрілість, надання помилкової, суперечливої інформації.
  • Фізичний стан – травми, психосоматичні розлади (постійний головний біль, біль у спині, тремтіння кінцівок), алкогольна чи наркотична залежність тощо.
  • Інші ознаки – факт недавнього перебування за кордоном, відсутність документів, негативні характеристики місця перебування та умов праці.

Об’єктивні ознаки, що вказують на ситуацію торгівлі людьми

Стосовно людини було здійснено яку-небудь із таких дій: її вербували, переміщали, приховували чи продавали іншій особі.

Також до людини могли застосовувати погрози, фізичне або психологічне насильство, обман, шантаж, викрадення, шахрайство, використання вразливого стану, зловживання владою, залучення в боргову кабалу, маніпулювання, обмеження свободи пересування, вилучення документів тощо.

Метою експлуатації людини може бути трудова експлуатація, сексуальна експлуатація або використання в порнобізнесі, вилучення органів або використання в дослідах. Крім того, людину можуть викрасти для подальшого використання в збройних конфліктах, у злочинній діяльності або жебрацтві, примусовому сурогатному материнстві або примусовому шлюбі, незаконному усиновленні, наживи.

Якщо ви або ваші близькі постраждали від торгівлі людьми, звертайтеся за номерами:

527 – Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;

112 – Служба екстреної допомоги в ЄС;

102 – Національна поліція України;

1547 – «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]