Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Селище Коцюбинське незаконно розширило свої території за рахунок київських лісів: міська влада звертається до правоохоронців

22 жовтня 2021 року, 15:29

Бездіяльність Держгеокадастру щодо внесення межі міста Києва зумовлює низку негативних наслідків для територіальної громади столиці. Одним із наслідків такої бездіяльності стало незаконне прийняття Бучанською районною радою рішення від 20.10.2021 про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення змін меж селища Коцюбинське.

Згідно з цим рішенням, межі Коцюбинського розширились за рахунок земель Києва. Більше того, за рахунок київських лісів. Таким чином, Бучанська районна рада протиправно намагається захопити територію Києва та відбирає у киян ліс.

Щодо цього питання вже існував судовий спір. Так, у 2012 році Київська міська рада вже відмовляла у погодженні проекту щодо розширення меж Коцюбинського, оскільки воно передбачалось за рахунок лісів, які входять до меж Києва. У тому ж році Вищим адміністративним судом України відмовлено у задоволенні позову Коцюбинської селищної ради про скасування цього рішення.

А цього разу проєкт землеустрою щодо встановлення змін меж селища Коцюбинське навіть не надходив на погодження до Київської міської ради і, відповідно, не погоджувався нею. Ці факти свідчать про незаконне розширення території селища Коцюбинське, перевищення владних повноважень та завдання значних збитків територіальній громаді Києва.

Тому міська влада підготувала заяву про злочин та вкотре звертається до НАБУ та ДБР щодо недопущення захоплення земель столиці та захисту інтересів її територіальної громади. Будь-які зазіхання на київські ліси та інші землі території столиці будуть отримувати відповідну реакцію.

Варто зазначити, що з 1989 року і до сьогодні встановлені межі міста Києва не змінювались. Зокрема, восени 2019 року було віднайдено межу Києва. Усі оригінали документів є в наявності в міста.

Тим не менш, Держгеокадстр протягом двох років не вносить наявну межу Києва до Державного земельного кадастру, попри численні звернення Київради. Тому місто змушене було звернутись за судовим захистом своїх інтересів. За дорученням мера Києва подано позов до Держгеокадастру та його територіального органу про визнання протиправною бездіяльність цього органу.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]