Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко закликав депутатів підтримати звернення щодо недопущення захоплення земель території столиці

23 вересня 2021 року, 11:38

Мер Києва Віталій Кличко закликав депутатів підтримати звернення до Київської облради, Офісу генерального прокурора, НАБУ, Головного управління СБУ в місті Києві та територіального управління ДБР щодо ситуації навколо протиправного вилучення земель територіальної громади Києва та намагання у позаправовий спосіб змінити межі міста Києва. Про це він заявив на початку засідання Київради.

«Переконаний, що депутати підтримають звернення Київради щодо недопущення захоплення земель території столиці. Це – звернення до Київської облради, Офісу генерального прокурора, НАБУ, Головного управління СБУ в місті Києві, територіального управління ДБР щодо ситуації навколо протиправного вилучення земель територіальної громади Києва та намагання у позаправовий спосіб змінити межі міста Києва. Захоплення земель відбувається в значних масштабах та за мовчазного сприяння посадовців Держгеокадастру», – сказав Віталій Кличко.

Мер Києва зазначив, що з 1989 року і до сьогодні встановлені межі міста Києва не змінювались. Зокрема, восени 2019 року було віднайдено межу Києва. Всі оригінали документів є в наявності в міста.

«Тим не менш, Держгеокадстр протягом двох років не вносить існуючу межу міста Києва до Державного земельного кадастру, незважаючи на численні звернення Київради. Тому місто змушене було звернутись за судовим захистом своїх інтересів. За моїм дорученням подано позов до Держгеокадастру та його територіального органу про визнання протиправною бездіяльність цього органу. Провадження у справі відкрите. Така бездіяльність посадовців призводить до того, що деякі «сусіди» столиці, зокрема, Коцюбинське та Козин, користуючись бездіяльністю Держгеокадастру квапляться включити сусідні з ними землі міста Києва до своїх територій та розпорядитись земельними ділянками столиці на свій розсуд», – підкреслив мер.

Так, за його словами, рішенням Київської облради від 9 вересня цього року затверджено схему планування території Київської області, з розширенням територій області. Зокрема, меж селища Коцюбинське за рахунок Національного природного парку «Голосіївський», що суперечить затвердженим межам міста Києва.

«Ми не повинні допустити порушення прав та інтересів територіальної громади столиці. Тому Департаментом земельних ресурсів направлено відповідні повідомлення про злочин до ДБР, НАБУ, СБУ. Я особисто звертаюсь до посадових осіб Київської області, Держгеокадастру і правоохоронних органів та вимагаю не допустити порушення прав територіальної громади міста Києва!» – наголосив Віталій Кличко.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]