Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Сергій Броневицький: «Ми бачимо Київ комфортним, зеленим містом, із безпечним середовищем та високими стандартами життя. Такі основні принципи закладені в проекті нового Генплану столиці»

16 грудня 2019 року, 10:55

Київ має бути комфортним, зеленим містом, з безпечним і гармонійним середовищем та високою якістю життя. Такі основні принципи закладені у проекті нового Генерального плану столиці. Про це, представляючи проект на Міжнародному форумі «Майбутнє Києва», заявив начальник Комунальної організації «Київгенплан», що розробляла проект нового Генплану, Сергій Броневицький. 

За його словами, показники чинного Генплану, що розрахований до 2020 року, дуже застаріли і давно не відповідають сучасним реаліям. 

«У європейських країнах, наприклад, генплани оновлюють кожних 5 років, у Пекіні – кожні 3-4 роки. За законодавством України, внесення змін до генеральних планів також рекомендовано здійснювати кожних 5 років. У столиці Генеральний план не оновлювали майже 20 років. Отже, чинний Генплан повністю втратив регулюючу роль, а занижені показники не дають можливості реалістично планувати програми економічного та соціального розвитку», – наголосив Сергій Броневицький. 

Проект нового Генерального плану окреслює напрямки розвитку столиці на найближчі 7 років та на перспективу в 20 років. Це стосується і будівництва дитячих садочків, шкіл, створення зелених зон, інженерних мереж, об’єктів транспортної інфраструктури міста.

Також, за словами начальника КО «Київгенплан», вже практично завершена підготовка Історико-архітектурного опорного плану, який має погодити Міністерство культури. Цей план є частиною Генерального плану міста і без нього неможливо ухвалити Генплан в цілому. 

«Відзначу, що в проекті Генплану відображені і пропозиції киян, які ми отримали протягом останніх років, зокрема, й за результатами громадських слухань. Основні положення проекту нового Генплану розглянули експерти-планувальники Лейпцига, експерти Ради Європи, та надали свої рекомендації й зауваження», – зазначив Сергій Броневицький. 

Наприклад, у проекті основного містобудівного документу окрему увагу приділено розвитку Київської агломерації. Це - формування єдиного транспортного каркасу, що забезпечить транспортну доступність розселення та прикладання праці; розміщення аеропортів; електропідстанцій; очисних споруд; сміттєпереробних заводів та іншої інфраструктури.  

«У проекті Генплану передбачений комплексний підхід до формування нового житлового середовища. Житло треба будувати у комплексі з дитячими садками, школами, іншою соціальною інфраструктурою, – наголосив Сергій Броневицький. – Передбачається і комплексна реконструкція кварталів застарілої забудови – так званих «хрущовок». Підприємства ж, що завдають шкоди екології міста, необхідно переносити за межі столиці. Особлива увага в проекті нового Генплану приділена й розвитку зелених зон -– створенню нових парків та скверів, облаштуванню лісопарків на основі лісів, прилеглих до житлових масивів», – підкреслив начальник КО «Київгенплан». 

Також у проекті йдеться про розвиток транспортної інфраструктури: швидкісних видів рейкового транспорту; подовження існуючих ліній метрополітену та будівництво нової гілки; створення транспортних вузлів та перехоплюючих парковок. Передбачене й будівництво нових транспортних переходів через річку Дніпро та добудова Великої окружної дороги. 

Йдеться у проекті Генплану також про будівництво в столиці нових електропідстанцій, котелень, очисних споруд дощової каналізації, реконструкцію Дніпровської та Деснянської водопровідних станцій. Планують і популяризацію та широке застосування сучасних джерел енергії – сонячних батарей, теплових електронасосів; санацію та утеплення будинків.  

Посилання на презентацію проекту Генерального плану  – http://kievgenplan.grad.gov.ua/generalnyj-plan/

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]