Версія для людей із вадами зору

Сквер у Дніпровському районі отримав назву на честь міста-побратима Тампере

24 вересня 2020 року, 15:26

Для відзначення побратимських зв’язків між містами Київрада сьогодні присвоїла скверу в Дніпровському районі назву «Сквер міста-побратима Тампере». Рішення підтримали 67 депутатів.

Ця зелена зона розташована між житловими будинками на вулиці Вифлеємській, 16 та вулиці Тампере, 15. За підтримки громадськості у 2019-2020 році у сквері проведено реконструкцію.

Найменування скверу приурочене до завершення святкування 240-ї річниці міста-побратима Тампере.

У 2019 році виповнилось 65 років з дня укладання двосторонньої угоди про дружбу і співробітництво між української столицею і фінським містом Тампере, що стало першим закордонним містом, із яким Київ підписав Угоду про поріднення.

Довідково.

Тампере (Фінляндська Респібліка) було першим закордонним містом, із яким Київ підписав Угоду про поріднення у 1954 році.

У 1969 році був підписаний Договір про подальший розвиток дружніх зв’язків між містами Києвом та Тампере

Тампере – третє за величиною місто Фінляндії та один із трьох регіонів країни, що швидко розвивається. Місто є центром передових технологій, досліджень, освіти, культури, спорту та бізнесу.

Співробітництво між містами здійснюється переважно в галузі обміну досвідом у комунальному господарстві, у сфері культури, освіти і спорту. Плідні контакти пов’язують міські університети. Останніми роками відбулася низка візитів із метою вивчення провідного фінського досвіду у різних галузях, зокрема у сфері освіти, гендерної політики, міської інфраструктури, під час яких делегації ознайомилися з останніми тенденціями у плануванні та розвитку міста-побратима.

Символічним виявом дружби киян та тамперців стали назви вулиць: Тампере у Києві та Києва у Тампері.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua