Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Співпраця з Фондом енергоефективності сприятиме розширенню інструментів для енергоефективних проектів у житлових будинках столиці – Петро Пантелеєв

11 лютого 2022 року, 16:17

Муніципалітет Києва націлений на розширення можливостей впровадження енергоефективних проектів у житлових будинках. Зокрема, зміцнення співпраці з Фондом енергоефективності, який впроваджує адресні програми на державному рівні, забезпечуватиме ширший спектр інструментів для будинкових громад Києва. Адже наявні міські програми можуть працювати в синергії з державними. Про це під час зустрічі з представниками Фонду повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Заступник голови КМДА зазначив, що в місті діє дві програми співфінансування, у рамках яких будинкові громади виконують енергоефективні проекти в будинках: «70/30» для будинків ОСББ та ЖБК та програма «Капремонти» для усіх без винятку житлових будівель. Коштом цих програм люди встановлюють теплові пункти, замінюють вікна та двері, інженерні мережі, капітально ремонтують покрівлю, утеплюють фасади, встановлюють теплові насоси тощо.

«В активі обох цих програм вже понад 1200 енергоефективних проектів. Однак ми прагнемо розширити спектр інструментів, які були б доступні будинковим громадам. Крім того, поєднання коштів міських програм із грантами, які може надавати Фонд енергоефективності, зменшує обсяги інвестицій з боку мешканців. Це підтверджує досвід попередніх років, коли ОСББ та ЖБК компенсували свої інвестиції за рахунок кредитів та грантів», – повідомив Петро Пантелеєв.

Представники Фонду презентували ключові умови програм підтримки ОСББ та ЖБК в енергоощадних ініціативах, зокрема, умови отримання грантів, види робіт та можливості синхронізації з іншими видами державної допомоги.

Обговорювалось також підписання меморандуму між Фондом енергоефективності та Київською міською державною адміністрацією як важливий крок для співпраці в напрямі підвищення енергоефективності житла.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]