Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Станцію метро «Петрівка» перейменовано на «Почайну», а лінію «Куренівсько-Червоноармійська» – на лінію «Оболонсько-Теремківська»

08 лютого 2018 року, 16:20

Станцію київського метрополітену «Петрівка» перейменовано на станцію «Почайна», а лінію «Куренівсько-Червоноармійська» – на лінію «Оболонсько-Теремківська». Таке рішення ухвалено сьогодні, 8 лютого, на пленарному засіданні сесії Київради.

«Перейменування підтримано киянами під час громадських обговорень на «Єдиному веб-порталі територіальної громади міста», що тривали з 1 березня до 1 травня і з 29 травня до 29 липня 2017 року. Ініціювали ми таке рішення відповідно до чинного законодавства, зокрема, згідно із Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», – прокоментував ситуацію директор Департаменту транспортної інфраструктури Сергій Симонов.

Нагадаємо, що станція київського метрополітену «Петрівка» – 20-та станція «Куренівсько-Червоноармійської» лінії, розташована між станціями «Оболонь» і «Тараса Шевченка». У 1920-1930 роках Поділ мав назву Петрівка (Петрівський район) – від прізвища радянського політичного діяча, голови ВУЦВК Г. І. Петровського. Нині станцію вирішили перейменувати на станцію «Почайна» – від назви річки Почайна, яка є однією з найдавніших у Києві.

«Куренівсько-Червоноармійська» лінія – історично друга лінія столичної підземки. Ця назва відображає неіснуючу трасу, а початковий проект лінії, тому що нині вона не проходить через Куренівку. У результаті будівництва масиву Оболонь прийнято рішення про зміну трасування лінії. Друга частина назви – «Червоноармійська» – перестала відповідати наземній топоніміці після перейменування станції «Червоноармійська» на «Палац Україна» у 1993 році і повернення Червоноармійській вулиці історичної назви Велика Васильківська у листопаді 2014-го.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]