Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У Києві затверджено Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури

08 лютого 2018 року, 16:41

Для покращення показників міської мобільності, створення комфортного та безпечного середовища для велосипедного руху Київська міська рада затвердила Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури.

Рекомендації щодо облаштування велосипедної інфраструктури в столиці дано разом із дорожньою картою реалізації окремих проектів. На виконання Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року, Концепція містить конкретні рекомендації щодо розвитку та популяризації велосипедного руху. Зокрема, передбачено збільшення до 5% тих киян, які повсякденно надають перевагу велосипедам замість громадського пасажирського транспорту.

«Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури в Києві неодноразово обговорювали на відкритих зустрічах із залученням громадських організацій, містян та гостей столиці. Разом ми розробили концептуальний документ, при підготовці якого проаналізовано світовий та український досвід у даній галузі. Нова стратегія розрахована на тривалий період діяльності і цілком спроможна покращити показники міської мобільності та інтегрувати велосипед у загальну систему міської транспортної інфраструктури», – запевнив директор Департаменту містобудування та архітектури – Головний архітектор міста Олександр Свистунов.

За його словами, Концепція не лише сприятиме визначенню чітких принципів і засад розвитку велоінфраструктури у столиці, а й покращить екологічні показники, знизить фінансове навантаження на міський бюджет при реконструкції доріг та магістралей, дасть змогу залучити інвестиційні кошти, підвищить туристичну привабливість Києва та наблизить його до стандартів європейських країн.

«За критерієм соціально-економічної доцільності, реалізація Концепції прогнозує скорочення річних транспортних втрат від 8,4 до 16,4 мільярда гривень (залежно від методології розрахунку) на рік. Тобто це термін окупності капіталовкладень до 1 року. Якщо взяти до уваги той факт, що у транспортному плануванні об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури ефективним вважається термін окупності від 5 до 15 років, то це відмінні показники», – наголосив Олександр Свистунов.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]