Версія для людей із вадами зору

Стартував проект з реформування інтернатних закладів столиці

09 вересня 2016 року, 17:28

З серпня у Києві стартував проект «Розробка і впровадження регіонального плану стосовно збільшення надання послуг з догляду на сімейній основі», який передбачає реформування інтернатних закладів. Про це повідомив заступник голови КМДА Микола Поворозник під час робочого візиту до Дарницького дитячого будинку-інтернату, який визначено одним із п’яти закладів, де впроваджуватиметься проект.

«Проект здійснюється на кошти Світового банку у рамках офіційної угоди з урядом України, і у подальшому його реалізують в інших областях України, але наше місто вибороло можливість розпочати його першим. Зауважу, що в рамках проекту міська влада тісно співпрацює з Міністерством соціальної політики та Світовим банком. Наразі працює група висококваліфікованих експертів, які досліджують ситуацію, та найближчим часом розроблять Регіональний план. Завдяки експертам ми отримаємо відповіді на питання, як саме змінити на краще систему догляду за дітьми, які перебувають в інтернатних закладах, як розширити спектр послуг, що їм надаються, і в ідеалі – зробити так, аби кожна дитина мала свою сім’ю, своїх батьків і всебічно розвивалася у повноцінній родині», – розповів заступник голови КМДА Микола Поворозник.

За його словами, одним з головних завдань, яке потрібно вирішити для успішної реалізації проекту, є подолання стигматизації, тобто упередженого ставлення до дітей з інвалідністю, аби у подальшому вони стали активними членами нашої громади.

«Догляд та лікування дівчаток у закладі організовано, безумовно, на високому рівні. Вихователі залучають вихованок до творчої роботи: вишивання,  малювання, участь у танцювальних постановках та хорі. Крім того, дівчат максимально намагаються адаптувати до самостійного життя у соціумі. Тут відремонтовано їдальню та харчоблок, закуплено нове обладнання та триває ремонт у спальнях. Але, на жаль, вихователь не може замінити батьків, тому ми прикладемо максимум зусиль для створення будинків сімейного типу для дітей без батьківського піклування. А наступним кроком стане влаштування їх у сім’ї», – підвів підсумки Микола Поворозник.

Зауважимо, що наразі в будинку-інтернаті на повному державному утриманні перебувають 143 дівчинки, з них 44 дитини до 18 років та 99 вихованок старших 18 років. На жаль, сьогодні у Києві спостерігається тенденція, коли дітей з такими вадами батьки намагаються віддати під повну опіку держави. Київська влада планує змінити таку тенденцію на європейську, коли для виховання дітей використовуються форми сімейного виховання.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua