Версія для людей із вадами зору

Цього року кияни зібрали 10 млн грн на заходи з енергозбереження в будинках

21 вересня 2016 року, 15:47

Цього року в столиці 62 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативи (ЖБК) отримали від міської влади гранти на проведення енергоефективних заходів. Загалом мешканці ОСББ та ЖБК зібрали на проведення енергоефективних заходів у будинках 10 млн грн. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час відкриття першого в Україні муніципального форуму «Енергоефективна столиця».

«У рамках програми кращих проектів з енергозбереження у житлових будинках на умовах співфінансування «70% на 30%» (де місто оплачує 70% робіт, а мешканці – лише 30%) цього року кошти отримали 62 будинки. Це у 5 разів більше, ніж минулого року. У 2015 році енергоефективні заходи провели 13 будинків, які загалом зекономили на електриці та тепловій енергії 4,6 млн грн», – повідомив Петро Пантелеєв.

«Загалом вартість виконання робіт за проектами становить більше 30 млн грн, з яких місто оплачує 20 млн, а мешканці збирають кошти у розмірі більше 10 млн. За нашими підрахунками економія в цих будинках може досягти майже 25 млн грн, термін окупності яких – 2-3 роки», – додав заступник голови КМДА.

Він наголосив на тому, що проведення форуму відкриває на рівні міста платформу для обміну енергоефективним досвідом. Загалом учасниками заходу стали понад 500 представників ОСББ та ЖБК столиці.

«Кожен з нас прагне отримувати якісні послуги за доступними цінами. Енергоефективність – це можливість економити, платити менше, підвищуючи при цьому комфорт в оселях. У рамках форуму ми зібрали реальні історії успіху будинкових громад, які об’єдналися, інвестували в енергоефективність та отримали гранти. Так, саме інвестували, адже ці кошти повернулися мешканцям за один-два опалювальних сезони. І вони готові ділитися цим досвідом», – зазначив Петро Пантелеєв.

Під час заходу відбулася виставка енергозберігаючого обладнання українських та зарубіжних виробників. Форум «Енергоефективна столиця» покладе початок серії районних семінарів з питань енергоефективності. Крім того, кияни зможуть отримати консультацію про енергозберігаюче обладнання та технології у Центрах енергоефективності. 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua