Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У Київському міському центрі нефрології та діалізу вперше посмертно трансплантували нирку – Микола Поворозник (+фото)

11 травня 2021 року, 9:01

Наприкінці минулого тижня у Київському міському центрі нефрології та діалізу вперше посмертно трансплантували нирку. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Її отримав 40-річний киянин, нирки якого повністю втратили свою функцію у 2016 році. Відтоді чоловік перебував на гемодіалізі, який тричі на тиждень проходив у Київському міському центрі нефрології та діалізу. Два місяці тому пацієнт став на «лист очікування» нового органу», – написав Микола Поворозник.

За його словами, донором для реципієнта став 57-річний чоловік, який потрапив до Київської обласної лікарні з діагнозом – гострий геморагічний інсульт.

«На жаль, усі спроби його врятувати були марними. Консиліум лікарів діагностував у пацієнта смерть мозку, а дружина дала згоду на донорство. Операція розпочалася пізно увечері 6 травня і тривала три години. Донорська нирка запрацювала одразу ж на операційному столі. Після такої складної операції важко давати прогнози, бо на пацієнта ще чекає тривалий процес відновлення. Проте сьогодні можна стверджувати: стан пацієнта стабільний», – зауважив Микола Поворозник.

Зазначимо, що Київський центр нефрології та діалізу торік увійшов до пілотного проєкту МОЗ України із трансплантації. Першу таку операцію у Центрі виконали на початку квітня. Наразі трансплантовано уже три нирки від родинного донора і одну від посмертного.

На «листі очікування» Центру наразі перебуває більше сотні пацієнтів. Це ті, хто уже висловили готовність до трансплантації.

Загалом же замісну ниркову терапію методом гемодіалізу у Центрі проходять 896 пацієнтів. Більшості з них показана трансплантація. Також спеціалісти Київського міського центру нефрології та діалізу опікуються 228 пацієнтами, які живуть трансплантованими в Україні та закордоном із донорськими органами.

 

Трансплантація нирки у Київському міському центрі нефрології та діалізу

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]