Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У Києві пункти спостережень за станом атмосферного повітря доповнили автоматизованою системою контролю радіаційного фону

31 травня 2022 року, 10:34

Для оперативного контролю радіаційної безпеки в Києві було встановлено 5 датчиків, які фіксують рівень радіаційного фону в режимі реального часу. Окрім відповідальних фахівців, які мають розширений доступ до системи, слідкувати за показниками мають змогу всі охочі. Про це повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.

«Ми продовжуємо втілювати комплексний підхід в питанні моніторингу стану екології столиці. Автоматизована система контролю радіаційного стану – черговий крок у цьому напрямку. Унікальність системи полягає в тому, що рівень радіаційного фону в різних районах міста фіксується в режимі реального часу, а отже ми маємо змогу працювати з найактуальнішою інформацією», – зазначив Олександр Возний.

За його словами, датчики вироблені в Україні, а їх виготовлення та встановлення здійснено за рахунок меценатів, а отже – без використання бюджетних коштів.

Датчики встановлено на базі референтних пунктів спостереження за станом атмосферного повітря. Діапазон вимірювання становить від 0,04 мкЗв/год. до 30 Зв/год. (контрольний рівень для Києва встановлено на рівні 0,26 мкЗв/год.). Данні виводяться у зручному для користувачів форматі на сайті https://asm.kyivcity.gov.ua.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]