Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У Києві вшанували пам’ять Героїв Крут покладанням квітів до пам’ятного хреста на Аскольдовій могилі

29 січня 2022 року, 10:43

Із нагоди відзначення Дня пам’яті Героїв Крут у Києві поклали квіти до Пам’ятного хреста Героям Крут на Аскольдовій могилі та могил героїв-крутянців Володимира Наумовича і Володимира Шульгіна на території Державного історико- меморіального Лук’янівського заповідника. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

«104 роки тому відбулася видатна для нашої історії подія – бій під Крутами. Коли кілька сотень добровольців стали на захист своєї держави проти ворога, чия чисельна перевага була вдесятеро більша. Завдяки виступу «крутянців», наступ радянських військ вдалося затримати, а Центральна Рада отримала час на підписання Брестського мирного договору. Фактично, завдяки жертві «крутянців» Україну визнали державою на міжнародному рівні. Герої Крут назавжди будуть символом незламності нашого народу і вони одні із тих, хто надихає наших бійців тримати оборону у сучасній російсько-українській війні», – зазначила Марина Хонда.

Довідково. 

29 січня 1918 року на залізничній станції Крути між Ніжином і Бахмачем (нинішня Чернігівська область) відбувся бій під Крутами між військами більшовицької Росії і добровольцями-студентами, які захищали Центральну Раду УНР.

Після кількагодинного бою більшість бійців УНР повернулися до Києва.  29 із них, які потрапили у полон до червоноармійців, були розстріляні біля приміщення залізничної станції. У березні 1918 року їхні тіла були перевезені до Києва і урочисто поховані на Аскольдовій могилі.

Бій під Крутами був успішним для оборонців української державності — наказ командування було виконано, стрімкий наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії й мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність. 

Бій під Крутами став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України.

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]