Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У Києві запустили пілотний проєкт «Академія гостинності» для підвищення туристичного іміджу столиці

02 липня 2021 року, 10:03

Вперше в Україні стартує пілотний проєкт «Академія Гостинності» з підготовки добровільних помічників розвитку туризму столиці. Про це повідомили в Управлінні туризму та промоцій КМДА.

За словами начальниці Управління туризму та промоцій КМДА Марини Радової, промоція Києва є спільною справою влади та громади. Саме тому в рамках Міської цільової програми розвитку туризму в місті Києві на 2019-2021 роки розроблено та стартує пілотний проєкт із підготовки добровільних помічників розвитку туризму – «Академія Гостинності».

«Метою діяльності «Академії Гостинності» є, перш за все, промоція Києва як міжнародного туристичного центру, пріоритетом якого є дотримання європейських стандартів гостинності. Ми сподіваємося, що запуск пілотного проєкту покладе початок залученню громадськості до активної співпраці у сфері туризму, підготовці доброзичливих і привітних господарів міста, які завжди раді гостям і вміють фахово проконсультувати, порадити та гостинно прийняти кожного, хто завітав до столиці України», – пояснила Марина Радова.

Рух добровільних помічників у сфері гостинності вже протягом десятиліть активно пропагується та розвивається в країнах з високим рівнем розвитку туристичної галузі. Такі люди часто виступають як візитівка міста, завдяки ним хочеться повернутися до нього ще багато разів.

«Курс підготовки добровольців саме на часі. Послаблення карантину та відкриття країни для гостей після ізоляції у зв’язку з пандемією гострої респіраторної хвороби COVID-19 може суттєво вплинути на активізацію туристичних потоків до нашого міста і тим самим сприяти поповненню столичного бюджету», – наголосила Марина Радова.

Цього року «Академія гостинності» стартує як пілотний проєкт і передбачає курс підготовки волонтерів для роботи у сфері гостинності Києва. Серед планів Управління – проводити такі курси щорічно.

До створення та реалізації навчальної програми залучені кращі професіонали-тренери з туристичної, волонтерської діяльності, а також фахівці з безпеки, надання домедичної допомоги, консультанти з психології міжособистісних стосунків, етикету тощо.  Навчальний процес в рамках «Академії Гостинності» відбуватиметься в тісній співпраці з усіма підрозділами КМДА, які відповідальні за безпеку, транспортування та створення комфортних умов для перебування туристів на території Києва. 

Партнери проєкту: Інститут розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр, Всеукраїнська Асоціація гідів, ГО «Київський прес-клуб».

Навчання на курсі є безкоштовним. Набір учасників проєкту здійснюється на конкурсній основі до 7 липня за результатами анкетування. Посилання на анкету для участі в конкурсному відборі проєкту розміщено на офіційному туристичному порталі Києва в розділі «Академія гостинності»: https://forms.gle/HcZDmgy2qMTMtfj37.

Курс тренінгів «Академії Гостинності» складається з трьох інтенсивів, де поєднані теорія і практика:

 • Київ – туристичний центр;
 • волонтерство у сфері гостинності;
 • практичні навички добровільних помічників розвитку туризму Києва.

Під час навчання, що триватиме три місяці,  слухачі «Академії Гостинності»:

 • отримають теоретичні та практичні навички інформаційної підтримки туристів;
 • дізнаються про тонкощі різних видів туристичної діяльності – гастрономічного, медичного, подієвого, спортивного, фестивального тощо;
 • візьмуть участь в екскурсійних програмах Києва;
 • ознайомляться на практиці з технікою самозахисту та надання першої домедичної допомоги;
 • здобудуть знання у сфері логістики, юридичної допомоги, страхування тощо.

За результатами навчання учасники:

 • оволодіють навичками щодо обслуговування гостей столиці;
 • ознайомляться з популярними та ще незвіданими перлинами туристичної столиці України;
 • будуть зараховані до числа добровільних помічників Управління туризму та промоцій КМДА.

Довідково.

Туризм і сфера гостинності – пріоритетні напрями розвитку столиці, відповідно до Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року. Київська міська державна адміністрація проводить системну роботу з метою промоції Києва як унікальної туристичної дестинації та втілює в життя масштабні проєкти промоції столиці України в рамках офіційного туристичного  бренду столиці «Київ – місто, де все починається». Результатом такої діяльності стала активізація фестивального руху, вихід на якісно новий рівень розвитку подієвого, гастрономічного, медичного, ділового та інших видів туризму протягом останніх років.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]