Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У Міжнародний день прав людини будівлю КМДА підсвітили кольорами веселкового прапора (+фото)

10 грудня 2021 року, 21:18

10 грудня, у Міжнародний день прав людини, будівлю Київської міської державної адміністрації підсвітили кольорами ЛГБТКІ-символіки. Мета акції, ініціаторами якої є Amnesty International та KyivPride, – привернути увагу громадськості і влади до важливості належної реакції на злочини на ґрунті гомофобії та трансфобії.

«Міжнародний день прав людини відзначають 10 грудня, бо в цей день 1948 року ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини. Цей революційний документ проголосив, що права і свободи людини не можуть бути обмежені за жодними ознаками. Сьогоднішня акція привертає увагу саме до рівності прав усіх без винятку людей. Упевнений, що визнання кожним із нас цієї рівності веде людей до свободи, взаємоповаги та миру», – зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Як зазначила директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук, сьогодні в Україні ні законодавча база, ні правоохоронні органи не можуть забезпечити належного захисту ЛГБТКІ-людям, саме тому у Міжнародний день прав людини важливо привернути увагу до цієї проблеми. 

«Київ, підтримавши нашу спільну боротьбу за безпечне місто для всіх, може стати прикладом для інших міст України. Ми закликаємо розпочати системні зміни на рівні міста для підвищення рівня безпеки для всіх без винятку», – підкреслила Оксана Покальчук.

Директор ГО «КиївПрайд» Ленні Емсон наголосив, що в Києві, як у столиці, що має бути прикладом для інших міст, «кожному та кожній, незалежно від віку, сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності має бути безпечно». 

«Злочини на ґрунті нетерпимості повинні розслідуватися належним чином. Наша акція покликана привернути увагу до цієї масштабної проблеми, щоби покласти край систематичному залякуванню, цькуванню та насиллю», – розповів Ленні Емсон.

Довідково.

За даними правозахисного ЛГБТ Центру «Наш світ», у 2020 році зафіксовано 188 випадків дій на ґрунті гомофобії та трансфобії, дискримінації та інших порушень прав ЛГБТ+ людей. Із них 177 випадків відбулися у 2020 році, а решта – 11 випадків – трапилися у 2019 році.

ЛГБТКІ – акронім для позначення лесбійок, геїв, бісексуальних, трансгендерних, квір- та інтерсексуальних людей.

Підсвічення будівлі КМДА кольорами веселкового прапора у Міжнародний день прав людини

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]