Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У столиці напрацьовують цільову програму протидії епідемії ВІЛ-інфекції

06 грудня 2016 року

У столиці напрацьовують цільову програму протидії епідемії ВІЛ-інфекції

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати погодили Міську цільову програму протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки.

Згідно зі статистикою, Київ увійшов до списку 27 мегаполісів світу із найбільшим тягарем епідемії ВІЛ. Тому мета відповідної Програми — максимальне залучення до системи медичного нагляду людей, які живуть з ВІЛ. Протягом 5-ти років столиця зобов’язується збільшити охоплення населення Києва тестуванням на ВІЛ-інфекцію; виявити та взяти під медичний нагляд 11,5 тисяч інфікованих; залучити до антиретровірусної терапії 14 тисяч киян.

Загалом на реалізацію заходів Міської цільової програми протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки необхідно 238 мільйонів гривень. І це тільки з бюджету міста.

“Кошти спрямують на закупівлю діагностичних тест-систем, навчання та підвищення кваліфікації лікарів, для залучення до медичного спостереження осіб, у яких вперше виявлено ВІЛ-інфекцію, забезпечення їх швидкого та повного лабораторного обстеження. Також передбачається залучити до виконання завдань проекту Програми кошти інших джерел: з державного бюджету – на забезпечення атиретровірусними препаратами, частково лабораторною діагностикою та моніторингом, кошти інших джерел в обсязі майже мільярд гривень», – зазначив голова бюджетної комісії Київради Андрій Странніков.

Нагадаємо, Київ став першим, та на сьогодні єдиним містом із країн Східної Європи та Центральної Азії, що долучились до стратегії Fast-Track Cities. Проект Міської цільової програми протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки розроблено у рамках виконання взятих зобов’язань.

Основними показниками Програми з урахуванням глобальної ініціативи Fast-Track Cities у великих містах, відповідно до Паризької декларації, визначено:

90% людей, що живуть з ВІЛ у м. Києві, знатимуть про свій ВІЛ-статус;

90% людей, які знають про свій ВІЛ статус, отримуватимуть антиретровірусне лікування;

90% людей, що перебувають на лікуванні, домоглися придушення вірусного навантаження.

Відповідну програму має також розглянути постійна комісія Київради з питань охорони здоров'я та соціального захисту.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]