Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У столиці викрили продавців рідкісних тварин та вилучили в них 52 тварини, які мали наявні ознаки жорстокого поводження

31 серпня 2022 року, 16:10

У Києві викрили осіб, які займались незаконним продажем диких та екзотичних тварин. Київський зоопарк прийняв для досудового утримання 52 тварини, оскільки подальше перебування у власників становило загрозу їхньому життю та здоров’ю.

Як зазначили в Київському зоопарку, тварини перебувають у карантинній зоні. Вони потребують реабілітації, створення видоспецифічних умов, компетентного догляду та невідкладної ветеринарної допомоги. Наразі фахівці проводять аналізи та готують Акт огляду, щоб задокументувати проблеми, з якими поступили тварини.

У Київському зоопарку розповіли, що жорстоке поводження з тваринами дуже важко довести в суді, оскільки судова практика за статтею 299 Кримінального кодексу України зазвичай не приймає до уваги такі аспекти, як умови утримання, наявність патологій поведінки та відсутність документів про законність набуття у власність та дотримання порядку збуту. Тому важливо аби відповідальний підрозділ Державної екологічної інспекції ретельно розглянув це питання.

Як зазначили в зоопарку, частина прийнятих для досудового утримання тварин має природоохоронну цінність, оскільки вони внесені до міжнародних червоних списків, Червоної книги України, їх міжнародний обіг контролюється відповідно до CITES (Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення), що підвищує шанси виграти суд і не повертати тварин у жорстокі умови утримання. У зоопарку додали, що готові додатково залучити зоозахисні організації, оскільки вважають цей випадок вкрай резонансним і важливим для зміни ставлення до проблем утримання диких тварин.

«Зазвичай, ми рятуємо тварин, яких було придбано в подібних організаціях. А у цьому випадку є шанс зупинити джерело проблеми – жорстокий бізнес із торгівлі об’єктами дикої фауни», – зазначили у Київському зоопарку.

 У Київському зоопарку додали, що для досудового утримання вдалось вилучити тільки тих диких тварин, життю та здоров’ю яких існувала загроза. Проте у власників продовжують перебувати тварини, в тому числі ті, які знаходяться під дією міжнародних договорів України щодо контролю їх обігу та збуту, а також тварини, на яких власники не змогли надати документи про законність набуття у власність або довести легальність походження.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]