Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У Святошинському районі створять центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю

04 листопада 2021 року, 13:53

У Святошинському районі створять центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю. Відповідне рішення підтримали сьогодні 94 депутати Київської міської ради.

Рішенням передбачає виділення коштів, необхідних для функціонування центру, а також затверджує Положення про центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Святошинського району. Про це повідомив директор Департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий.

«Створення центру комплексної реабілітації для людей з інвалідністю у Святошинському районі – це ще один крок із реалізації соціальної політики міста Києва у доступності реабілітаційних послуг всім, хто їх потребує. Наша мета – щоб дитина чи дорослий з інвалідністю міг отримати всі необхідні послуги за місцем проживання. Для цього місто створює реабілітаційні заклади в кожному районі столиці. Нещодавно подібний заклад запрацював у Дарницькому районі, зараз тривають ремонтні роботи приміщення центру у Деснянському районі. Поступово подібні установи повністю покриють потребу у комплексній реабілітації», – розповів Руслан Світлий.

Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Святошинського району буде забезпечувати тимчасове або стаціонарне перебування осіб з інвалідністю з наданням їм комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на всебічний розвиток повнолітніх осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю чи з ризиком її отримати. Комплекс таких заходів спрямований на засвоєння ними знань, умінь, навичок, досягнення і збереження їх незалежності, фізичних, розумових, соціальних і професійних здібностей.

Усього центр у Святошинському районі розрахований на 80 осіб. З урахуванням напряму його діяльності у центрі працюватимуть відділення:

  • ранньої реабілітації (абілітації);
  • психолого-педагогічної реабілітації;
  • фізичної реабілітації та медичного спостереження;
  • трудової реабілітації/працетерапії;
  • служба соціального патронату.

Центр працюватиме у тісному контакті із навчальними закладами та органами охорони здоров’я. Для кожної особи з інвалідністю центр надаватиме послуги реабілітації відповідно до індивідуальних програм, розроблених з урахуванням рівня їх розвитку, інтересів та можливостей. Результатом комплексної реабілітації у центрі має стати розвиток знань, умінь та навичок осіб з інвалідністю, досягнення і збереження їх максимальної незалежності, фізичних, розумових, соціальних, професійних здібностей, максимальна реалізація особистого потенціалу та поступова інтеграція у суспільство.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]