Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Уряд запропонував перераховувати кошти для оплати проїзду безпосередньо пасажирам пільгових категорій

02 квітня 2018 року, 11:00

Уряд затвердив Порядок монетизації пільг на проїзд та рекомендував органам місцевого самоврядування змінити філософію як щодо пільговиків, так і щодо перевізників. Громадяни повинні отримувати гроші на руки і самостійно оплачувати проїзд у тому чи іншому громадському транспорті на міських, приміських та міжміських маршрутах. Про це повідомили в Департаменті інформації та комунікацій із громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

На гарячу лінію Кабінету Міністрів України «15-45» надходили непоодинокі скарги про те, що пільговикам – чорнобильцям, учасникам бойових дій, дітям з багатодітних сімей, ветеранам військової служби, особам з інвалідністю тощо – відмовляють у безкоштовному проїзді в громадському транспорті. З іншої сторони, частими були нарікання перевізників, які заявляли про свої фінансові втрати, бо за щось потрібно ремонтувати транспортні засоби та підтримувати їх у належному стані. Тому Уряд прийняв це збалансоване рішення, затвердивши Порядок монетизації пільг на проїзд.

Протягом двох місяців – до 1 червня 2018 року – обласні державні адміністрації мають затвердити розміри щомісячних виплат пільговикам. А органи місцевого самоврядування – міські, районні та селищні ради – повинні вирішити: давати гроші на проїзд на руки чи лишити все як є нині.

Постановою Уряду визначено соціальний мінімум, який обов’язково має бути монетизований – це 30 поїздок на місяць на різні види транспорту. Однак орган місцевого самоврядування має право, враховуючи специфіку свого населеного пункту, збільшити кількість поїздок і відповідно надати пільговику для цього кошти.

За попередніми підрахунками Мінсоцполітики, в середньому на особу щомісяця на проїзд потрібно 150-200 гривень. Щоб не створювати зайвих незручностей, запропоновано синхронізувати дані Пенсійного фонду та органів соціального захисту населення: кошти пільговикам можуть надходити на їхні рахунки, де вони отримують свої соціальні виплати – пенсії, допомогу тощо.

Місцеві бюджети, завдяки урядовій децентралізаційній реформі, зросли вдвічі – з 146,6 млрд грн у 2016 році до 231 млрд грн у 2018-му. Тому аргументи про брак коштів на монетизацію пільг на проїзд Уряд не сприйматиме.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]