Урядовці затягують передачу Гостиного двору до комунальної власності, що унеможливлює його реставрацію
21 вересня 2020 року в Кабінеті Міністрів відбулася чергова нарада щодо вирішення питання передачі з державної до комунальної власності будівлі Гостиного двору – пам’ятки архітектури та містобудування.
У нараді взяли участь заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлана Панаіотіді, керівництво Департаменту публічної власності Мінекономрозвитку, перший заступник глави Фонду держмайна Леонід Антонєнко, народні депутати Ганна Бондар та Олександр Санченко, заступник голови КМДА Олександр Харченко, директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк, заступник директора Департаменту комунальної власності КМДА Ірина Малютіна, радники Київського міського голови Ігор Луценко та Ярослава Максименко, громадські активісти Марина Соловйова та Віталій Селик.
У рамках чергової наради представники Мінекономрозвитку і Фонду держмайна наголосили на відсутності фактичних підстав, які можуть унеможливити передачу будівлі Гостиного двору до комунальної власності, навіть висловили пропозицію щодо переподання відповідного розпорядження КМУ на розгляд Урядового комітету. Представники ФДМ наголосили, що готові погодити будь-який проєкт розпорядження Кабміну про передачу Гостиного двору до комунальної власності.
Проте представники Мінекономрозвитку чомусь наполягали на залученні до роботи Генеральної прокуратури. Власне, остання пропозиція Міністерства викликала бурхливе обговорення, адже Генеральна прокуратура не є ані суб’єктом відносин, ані стороною у цьому питанні. Громадські активісти та представники КМДА наголосили, що вбачають у таких діях умисне затягування процесу передачі пам’ятки до комунальної власності.
Заступник голови КМДА Олександр Харченко наголосив, що міська влада багаторазово повідомляла та зверталася до всіх гілок центральної влади щодо готовності прийняти на баланс міста будівлю пам’ятки задля проведення першочергових протиаварійних робіт і подальшої реставрації Гостиного двору, проте безрезультатно. Чергова нарада завершилася тим, що представникам міста запропонували за тиждень знову зібратися на таку ж нараду.
«Місто робить усе, аби пам’ятка була збережена. Міський голова Віталій Кличко вкотре висловив свою прихильність до збереження пам’ятки і за необхідності готовий особисто бути присутнім на будь-яких засіданнях Урядового комітету та Уряду безпосередньо, аби вчергове висловити позицію киян, про яку вони заявляють уже кілька років поспіль. При цьому ми знову стикаємося зі супротивом від Мінекономрозвитку, які шукають чергові приводи, аби уповільнити передачу Гостиного двору до комунальної власності для його реставрації. Цього разу через залучення сторонньої у цьому питанні структури – Генпрокуратури. Це неприпустимо, що через якісь бюрократичні чи людські фактори роками знищується пам’ятка. При тому, що місто хоче і може її зберегти, але з незрозумілих причин ті, хто на зустрічах говорить одне, на справі робить все, аби пам’ятка і надалі руйнувалася, перебуваючи у власності держави з орендарем, із яким взагалі розірвано всі відносини», – наголосив Олександр Харченко.
Директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк додав, що аналогічна нарада з Мінекономрозвитку відбулася більше року тому, проте за понад рік жодних зрушень не відбулося. Тоді так само передача Гостиного двору до комвласності затягувалась.
Нагадаємо, що Віталій Кличко неодноразово наголошував, що Київ готовий прийняти Гостиний двір та Будинок Сікорського у власність громади міста і використовувати їх, як заклади культури, публічні та музейні простори.
Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]