Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: «Київ готовий прийняти Гостинний двір та Будинок Сікорського у власність громади міста»

27 лютого 2020 року, 14:56

Київ готовий прийняти Гостинний двір та Будинок Сікорського у власність громади міста і використовувати їх, як заклади культури, публічні та музейні простори. Відповідне рішення депутати Київради підтримали на сьогоднішньому засіданні. Також міська рада схвалила готовність прийняти у власність міста Національний цирк України та спортивний комплекс «Атлет».

У рішенні, зокрема, зазначено, що після передачі Гостинного двору та трьох інших будівель у власність громади столиці, вони будуть використовуватися як заклади культури та спорту, громадські простори і не відчужуватимуться у приватну власність. Міська влада готова реставрувати пам’ятки за рахунок київського бюджету. Але це можливо тільки після передачі об’єктів до комунальної власності.

«Будинок Сікорського руйнується. І тільки ми, влада і громада Києва, можемо його врятувати. Сьогодні будівля перебуває на балансі Міністерства оборони. Така ж ситуація з Гостинним двором, що теж руйнується і нічого там не відбувається. Хоча місто давно наполягає, щоб об’єкт передали нам на баланс. Якщо це відбудеться зараз, то ми розпочнемо роботи і частково – перший поверх і зовнішній вигляд будівлі – зміняться вже до осені цього року. Зокрема, там можна облаштувати музейний простір», – сказав Віталій Кличко.

Він зауважив, що це рішення, яке потрібно негайно ухвалювати, інакше місто може втратити пам’ятки.

Нагадаємо, Київрада ще у 2017 році задекларувала ініціативу прийняти на баланс міста визначні пам’ятки архітектури столиці – Гостинний двір та Будинок Сікорського. Адже протягом значного періоду вони перебувають в аварійному стані та потребують негайного проведення першочергових протиаварійних робіт з подальшою реставрацією.

У січні 2020 року Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України звернулося до міської влади щодо уточнення відомостей про цільове використання майна після передачі його у комунальну власність.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]