Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

В Олександрівській лікарні столиці проведено вже 10 операцій з імплантування аортального клапану через стегнову артерію – Валентина Гінзбург

01 жовтня 2019 року, 15:55

Рентгенендоваскулярні хірурги Олександрівської клінічній лікарні м. Києва разом із колегами з університетських клінік Копенгагена та Варшави імплантували аортальні клапани малоінвазивним шляхом через стегнову артерію десяти мешканцям Києва. Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я м. Києва Валентина Гінзбург.

За її словами, високотехнологічність та унікальність таких операції у тому, що завдяки ним шанс на одужання з’являється у пацієнтів, яким заміна аортального клапана «відкритим» кардіохірургічним способом із якихось причин протипоказана.

«Це можуть бути різні стани пацієнта: тяжка ниркова недостатність, тяжка серцева недостатність, повторне оперативне втручання на серці тощо. У такому стані ризики, що хворий не перенесе відкрите хірургічне втручання з повною тимчасовою зупинкою серця дуже великі. Раніше у такому випадку киянам могли допомогти лише у інститутах, а зараз – у нашій Олександрівській лікарні», – розповіла Валентина Гінзбург.

Вона зазначила, що це стало можливо завдяки виконанню заходів міської цільової програми «Здоров’я киян». У рамках програми для лікування хворих на серцево-судинні та судинно-мозкові захворювання, зокрема, було придбано обладнання та витратні матеріали для цих високотехнологічних малоінвазивних рентгенендоваскулярних втручань.

«Я пишаюся нашими хірургами, які вдосконалюють надання киянам медичної допомоги третинного рівня такими швидкими темпами. Першу операцію на серці з транскатетерного вживлення аортального клапану (TAVI) було проведено зовсім нещодавно – 13 червня 2019 року. А наразі таких операцій зроблено вже 10, –наголосила Валентина Гінзбург. – Окремо дякую нашим закордонним колегам та колегам із національних інститутів».

Валентина Гінзбург зазначила, що за статистичними даними Європейських реєстрів – близько 2% населення після 65-річного віку потребують хірургічної корекції аортального клапану, а смертність від цієї недуги перевищує 50% у перші три роки. Тож опанування столичними хірургами нової техніки імплантування клапану значно підвищує шанси багатьох киян на порятунок, одужання та покращення якості подальшого життя.

Також директорка Департаменту зазначила, що імплантація аортального клапану (TAVI), ціна якого перевищує 900 тисяч гривень, для киян – безоплатна.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]