Версія для людей із вадами зору

Вакцинацію від кору відтепер можна робити малюкам від 6 місяців і дорослим будь-якого віку – Микола Поворозник

06 червня 2019 року, 13:10

У столиці комунальні медичні заклади готові проводити вакцинацію малюкам від 6 місяців і дорослим будь-якого віку. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Раніше вакцинуватися проти кору могли дорослі, що контактували з хворими, або люди з груп професійного ризику (медики, освітяни, військові, студенти), вік яких не перевищував 30 років. Та зважаючи на те, що захворюваність на кір серед дорослого населення останнім часом неухильно зростає, така норма була переглянута», – розповів Микола Поворозник.

Відповідні зміни внесені до Календаря профілактичних щеплень в Україні Наказом Міністерства охорони здоров’я України № 958 від 23 квітня 2019 року.

 «Таким чином, безоплатна вакцинація від кору гарантована всім дорослим, які контактували з хворими (зробити щеплення актуально впродовж перших 72 годин після контакту) тим, хто взагалі не хворів на кір та не володіє інформацію щодо своїх дитячих щеплень, а також людям, у яких відсутній імунітет. Лікарі стверджують, що це досить важливий момент. Якщо у вас є сумніви щодо того, чи були ви правильно щеплені від кору, краще здати аналіз крові на наявність антитіл IgG. І вакцинуватися у разі їхньої відсутності», – зауважив Микола Поворозник.

Він нагадав, що за Календарем щеплень першу дозу вакцини проти кору, паротиту та краснухи дитині роблять у віці 12 місяців.

«Саме в цьому віці організм дитини може виробити достатній імунітет від інфекції. До року дитину має захищати колективний імунітет, за умови, якщо 95% населення вакциновані. Під час спалаху і постійного зростання захворюваності на кір, через недостатній рівень вакцинації, для малюків ризик захворіти істотно підвищується. А кір для малюків дуже небезпечний і може призвести до смерті», – підкреслив Микола Поворозник.

Зміни внесені до Календаря щеплень дозволяють робити безоплатне щеплення від кору вже з 6 місяців (до 6 місяців вакцину КПК не застосовують). У цьому випадку така доза вакцини не зараховується як перша, а вважається «нульовою», подальші планові щеплення потрібно проводити за Календарем профілактичних щеплень: у 12 місяців (перша доза вакцини КПК) і 6 років (друга доза).

Микола Поворозник окремо зазначив, що у квітні 2019 року Верховний Суд України своїм рішенням підтвердив, що вакцинація є обов’язковою, а невакцинованим дітям не можна відвідувати дитячі садочки. Йдеться про дотримання балансу між реалізацією права дитини на дошкільну освіту та інтересами інших дітей. Коли індивідуальний інтерес протиставляється загальному інтересу суспільства, загальне благо на безпеку та охорону здоров’я має перевагу.

«Я переконаний, що саме надія на колективний імунітет свого часу завадила багатьом батькам прийняти виважене рішення щодо вакцинації. Сьогодні ситуація така, що «завдячуючи» противникам щеплень, ми цей самий колективний імунітет втрачаємо. Саме так розпочинаються епідемії, які колись викошували цілі міста. Ми обізнані та цивілізовані люди, тож прислухаймося до голосу розуму та лікарів», – закликав Микола Поворозник.

Він нагадав, що зробити щеплення від кору можна у комунальному закладі первинної ланки, попередньо відвідавши лікаря, з яким підписано декларацію (сімейного лікаря, терапевта чи педіатра), та отримавши фахові поради щодо вакцинації.

«Столиця вакцинами забезпечена. І наголошую: безкоштовно зробити щеплення, так само, як і отримати лікарняний, будь-яку довідку, планове спостереження, направлення на обстеження, до вузьких спеціалістів тощо, можна виключно за умови підписання декларації з лікарем», – підкреслив Микола Поворозник.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua