Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Валентин Мондриївський відкрив виставку київських ілюстраторів у Новій ратуші Лейпцига (+ілюстрації)

10 жовтня 2021 року, 19:15

У Лейпцигу тривають Дні Києва, присвячені 60-річчю побратимства і співпраці двох міст. У рамках відзначення ювілею одного з найстаріших міських партнерств заступник голови КМДА Валентин Мондриївський та керівниця підрозділу міжнародного співробітництва міста Лейпцига Габріеле Гольдфус відкрили виставку «30 плакатів з Києва» у фойє Нової ратуші Лейпцига.

«Ми раді відзначити ювілейний рік партнерства наших міст культурними проектами і представити мешканцям Лейпцига виставку, що є частиною проєкту «Yellow&Blue» клубу ілюстраторів Pictoric. Це 30 плакатів, створених талановитими київськими ілюстраторами, які демонструють сучасну Україну мовою мистецтва. І я радий, що жителі Лейпцига зможуть у такий спосіб наблизитись до нашої культури та, можливо, побачити нас по-новому. Українське сучасне мистецтво лише починає підкорювати поціновувачів зі всього світу, і я радий, що нам випала можливість стати дотичними до популяризації київського мистецтва серед наших дорогих друзів у Лейпцигу», – сказав під час відкриття виставки Валентин Мондриївський.

Куратором проєкту «30 плакатів з Києва» виступив директор Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень Федір Баландін. Авторами ілюстрацій, які увійшли до проекту, стали Олег Грищенко, Ольга Гордієнко, Андрій Гетьманчук, Анна Гаврилюк, Анна Іваненко, Артем Крепкий, Женя Полосіна, Роман Рубан, Софія Рунова, Анна Сарвіра, Настя Слєпцова, Олена Старанчук, Юлія Тверітіна, Ілля Угнівенко, Олена Тихонюк, Софія Томіленко, Ольга Штонда, Поліна Дорошенко, Тетяна Захачевська, Анна Андреєва, Наталія Левицька, Марія Фоя, Олександр Шатохін, Тетяна Якунова.

Валентин Мондриївський подякував колегам з мерії Лейпцига за сприяння в організації Днів Києва у Лейпцигу та відзначив, що останнім часом відносини двох міст не тільки зберігаються на високому рівні, а й стрімко покращуються. І вже навесні 2022 року у Києві пройдуть Дні Лейпцига, до якого українська столиця також підготує низку яскравих мистецьких проєктів.

Нагадаємо, Дні Києва в Лейпцигу 9 жовтня відкрив Київський міський голова Віталій Кличко. Стартувало святкування 60-річної дружби двох міст з відкриття фотовиставки київського фотографа Михайла Марківа «Демократія київських вулиць».

Також мер Києва Віталій Кличко виступив у Лейпцигу з промовою про демократію на заході з нагоди річниці початку мирної революції 1989 року в НДР.

Довідково.

Клуб ілюстраторів Pictoric – це спільнота ілюстраторів, дизайнерів-графіків та художників. Створюють спільні проєкти та залучають до них талановитих художників із різних країн для того, щоб популяризувати якісну сучасну ілюстрацію в Україні та закордоном, беруть участь в міжнародних фестивалях та книжкових ярмарках (серед них: Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», Tbilisi Book Days, Міжнародний фестиваль постерів та типографічного дизайну Plaster в місті Торунь (Польща), Франкфуртський книжковий ярмарок, Torino Graphic Days тощо). Також Pictoric організовує освітні заходи, майстер-класи та лекції. Серед найвідоміших на сьогодні проєктів Pictoric – «Діячі України», «Yellow&Blue», «Довіряй, але перевіряй. Медіаграмотність в українському суспільстві», «Ukrainian Illustration Garden».

Фото надані містом Лейпциг. Автор: Eric Kemnitz

Виставка київських ілюстраторів у Новій ратуші Лейпцига

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]