Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Заяви Нацполіції та прокуратури Києва щодо нібито проведення реконструкції мереж на вул. Антоновича та залучення на це бюджетних коштів не відповідають дійсності

17 травня 2024 року, 14:37

Сьогоднішні заяви, опубліковані на сайтах Національної поліції України та Київської міської прокуратури щодо проведення повної реконструкції магістральних тепломереж на вул. Антоновича та залучення на це бюджетних коштів не відповідають дійсності.

Комунальне підприємство «Київтеплоенерго» не здійснювало реконструкцію на зазначеній ділянці – ці роботи лише заплановані. Виконувалась тільки ліквідація аварійних ситуацій із необхідною заміною пошкоджених та гостро аварійних ділянок трубопроводів, а також усунення пошкоджень у результаті проведення гідравлічних випробувань, які є невід’ємною технологічною складовою підготовки до опалювального сезону. Роботи затверджені чинним законодавством.

Крім того, всі ці роботи виконувались власними силами «Київтеплоенерго» в межах наявних тарифних коштів. Відповідно, бюджетних коштів, а також проведеної повної реконструкції мереж на зазначеній ділянці не здійснювалось. Тому ще більш дивним є ситуація, коли правоохоронні органи розпочинають слідчі дії на причетність до розтрати бюджетних коштів, коли ані предмету розслідування, а тим більше витрати бюджетних коштів – не було. Аварійна ситуація на вул. Антоновича сталась у результаті проведення гідравлічних випробувань магістральної мережі великого діаметру – понад 1 метр, яка функціонує під тиском. Саме це і спричинило пошкодження асфальтного покриття і розмивання ділянки. Аварійна бригада оперативно локалізувала витік і в той же день забезпечила проїзд однією смугою для транспорту.

Загалом гідравлічні випробування – це усталена ефективна практика для перевірки на міцність мереж, особливо тих, що мають ступінь зношеності. Саме ця технологія дозволяє знизити ризик таких аварій взимку, коли працює опалення.

Зауважимо, що тиск з боку правоохоронних органів на роботу колективів комунальних служб Києва є системним, а самі дії проводяться з недотриманням процедури, як того вимагає закон.

У період, коли працівники «Київтеплоенерго» працюють у посиленому цілодобовому режимі, забезпечуючи не лише ліквідацію поточних, а й відновлення енергооб’єктів, що були зруйновані або пошкоджені під час ворожих ракетних обстрілів, такі дії правоохоронців видаються особливо цинічними та такими, що мають лише політичне підґрунтя. Такий підхід не лише не сприяє ефективній підготовці до планової та безпечної роботи наступної зими, а, навпаки, гальмує виконання критично необхідних процесів, зокрема ліквідацію масштабних пошкоджень і швидше повернення послуг киянам.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]