Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Вирішення екологічних проблем Києва: на заводі «Енергія» встановили експериментальну модель системи хімічної очистки, а на лівому березі готуються встановити два пости моніторингу повітря – Петро Пантелеєв (+фото)

02 вересня 2020 року, 13:24

На сміттєспалювальному заводі «Енергія» триває переоснащення, аби його робота була більш екологічною та відповідала європейським стандартам. Зараз на заводі встановлена експериментальна модель установки системи хімочистки. Її завдання — визначити найбільш ефективний склад реагентів хімочистки димових газів перед будівництвом повноцінної системи, яке починається цього року і завершиться у 2022-му. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв, оглядаючи роботу тестового обладнання.

Сміттєспалювальний завод «Енергія» – єдиний робочий в Україні. Підприємство переробляє 25% столичного сміття, перетворюючи його на теплову енергію, що постачає тепло та гарячу воду для більш ніж 300 багатоповерхівок Києва.

«Київ розпочав оснащення заводу системою хімічного очищення. Після встановлення системи хімічної очистки димових газів викиди підприємства відповідатимуть європейським екологічним нормативам Директиви ЄС 2010/75EU, які в середньому в 5 разів жорсткіші, ніж в Україні. З бюджету Києва цього року на це передбачено 218 млн грн. Загальна вартість проекту – понад 800 млн грн», – повідомив Петро Пантелеєв.

Заступник голови КМДА також нагадав, що цьогоріч виконають програму ремонту електричних фільтрів. Загалом фільтрів чотири, до початку опалювального сезону комунальне підприємство «Київтеплоенерго» відремонтує четвертий.

«Також цього року ми розпочинаємо встановлення у Києві системи якісного моніторингу повітря. Це сукупність спеціалізованого обладнання та програмного забезпечення для досліджень стану навколишнього середовища Києва. Завдяки цьому обладнанню ми зможемо попереджати негативні зміни якості повітря або оперативно усувати їх. До кінця поточного року в столиці з’являться перші стаціонарні пости: на вул. Декабристів, 1 та вул. Каунаській, 12. Це Дарницький та Дніпровський райони, де мешканці досить часто скаржаться на стан повітря», – сказав Петро Пантелеєв.

Огляд експериментальної установки з визначення ефективності технології хімочистки димових газів на заводі «Енергія»

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]