Версія для людей із вадами зору

Віталій Кличко: Безкоштовні тести на коронавірус у державних медзакладах роблять пацієнтам із підозрою на коронавірус тільки за рекомендацією лікаря

21 жовтня 2020 року, 12:28

Безкоштовні тести в державних медзакладах і лабораторіях роблять пацієнтам із підозрою на коронавірус і тільки за рекомендацією лікаря. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

«Безкоштовний ПЛР-тест на коронавірус можуть зробити тільки пацієнтам, у яких є підозра на захворювання. Визначає це виключно лікар! Пацієнту із симптомами коронавірусу необхідно зв’язатися зі своїм сімейним лікарем. Його номер телефону є в декларації, на сайті лікарні або в реєстратурі медзакладу», – додав мер столиці.

Він наголосив, що сімейному лікареві потрібно саме зателефонувати, а не йти на прийом. Лікар дізнається про симптоми й ухвалює рішення про необхідність зробити ПЛР-тест. Далі, за потреби, до пацієнта додому направляють мобільну бригаду, фахівці якої відбирають біоматеріал для ПЛР-тесту.

Якщо до лікаря додзвонитися не вдалося, а в пацієнта погане самопочуття: висока температура, ускладнене дихання та загальна слабкість – необхідно викликати «швидку» за номером 103. Медики оцінять стан хворого і визначать, чи є необхідність у госпіталізації. При госпіталізації пацієнтам із підозрою на коронавірус ПЛР-тест також роблять безкоштовно.

«Якщо ж ви досі не підписали декларацію із сімейним лікарем, це можна зробити і зараз онлайн, через систему helsi.me. Тоді ви зможете консультуватися зі своїм лікарем телефоном та не ходити без потреби в медзаклади, не наражати себе та інших на можливу небезпеку. Ті ж люди, які хочуть перевіритися без рекомендацій лікаря, збираються закордон, чи повернулися в країну повинні розуміти, що державні лабораторії сьогодні перевантажені. І, якщо є потреба в перевірочному тестуванні, можуть це зробити в приватних лабораторіях», – зазначив Віталій Кличко.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua