Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: «Навчальний процес у столиці повинен розпочатися 1 вересня»

20 серпня 2020 року, 12:14

Навчальний процес повинен розпочатися 1 вересня у зрозумілому для суспільства форматі навчання, але в нових умовах, із дотриманням усіх правил. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив у відеозверненні під час щорічної міської конференції освітян Києва.

«Цьогоріч ми зустрічаємося з вами в іншому, незвичному форматі. Такі реалії. Новий формат життя в умовах пандемії. Я не втомлюсь повторювати, що освіта була, є і буде одним із пріоритетів у роботі міської влади. І щороку ми збільшуємо фінансування освітньої галузі. Бо хочемо, щоб наші діти навчалися в сучасних і комфортних навчальних закладах. Здобували конкуренто-спроможну освіту. Базу, з якою могли б вступити у будь-який навчальний заклад світу. Тому навіть в умовах кризи, спричиненої коронавірусом, ми продовжуємо вкладати кошти в сферу освіти», – додав мер Києва.

Він зауважив, що місто продовжує будівництво, реконструкцію і ремонти в школах та садочках. І цього року планується завершити будівництво трьох садків із нуля. Повну реконструкцію ще двох садочків та реконструкцію з добудовою двох шкіл. «Можливо, в масштабах такого міста, як Київ, – це не так багато. Але ми робимо все, що в наших силах», – наголосив мер.

Віталій Кличко розповів, які зміни відбулися у сфері освіти за останніх шість років. Так, бюджет галузі зріс втричі і становить 19,5 млрд грн – третину бюджету Києва.

Майже в 9 разів зросли видатки на розвиток та модернізацію закладів освіти, їх будівництво та реконструкцію – із 300 млн грн у 2015 році до понад двох із половиною мільярдів у 2020. Завершено реконструкцію та будівництво більше половини довгобудів, що стояли понад 20 років.

«Ми побудували, відновили та відкрили 39 освітніх установ: 28 садків, три заклади позашкільної освіти та вісім шкіл. Ми створили 12,5 тисяч місць в садочках та значно скоротили чергу до дошкільних закладів. Сьогодні чимало киян вже роздумують, який садочок їм обрати. До 1 вересня залишилися лічені дні, а у багатьох садках кожне четверте ліжко ще чекає на маленького киянина», – сказав мер.

Разом із тим, місто зберегло всі доплати та надбавки. І не допускає затримки виплати заробітної плати освітянам.

Київ залишається лідером у впровадженні державної програми Нова Українська Школа. Тільки цього року на Нову Українську Школу у бюджеті столиці передбачили понад 270 млн грн. Це майже в 12 разів більше, ніж передбачено умовами співфінансування.

За словами мера, за три роки кардинально змінилася початкова школа: одномісні парти, сучасні меблі, комп’ютери, інтерактивні дошки. За цей час фінансування на одного першокласника збільшилося майже вдвічі. Цього року – це понад 10 тис. грн – найвищий фінансовий показник в Україні.

У кожній третій школі та кожному восьмому дитсадку міста відкрили інклюзивні класи чи групи для 2,5 тис. дітей з особливими освітніми потребами.

«Київ – місто активних і спортивних людей. До того ж, при спортивному мері кияни теж мають бути спортивними. За останні роки ми суттєво поліпшили спортивну інфраструктуру наших закладів освіти. Побудували 98 футбольних міні-полів зі штучним покриттям. Кожна четверта школа столиці має сучасне футбольне поле. У кожній п’ятій школі – відремонтовані спортивні зали, роздягальні, а також є нове спортивне обладнання. Розпочали і масштабний проект із облаштування велопарковок поряд зі школами», – наголосив Віталій Кличко.

Мер Києва зауважив, що 2020 рік вніс свої корективи. Світ накрила пандемія. Але місто швидко відреагувало на це.

«Із 12 березня ми перевели освітній процес у дистанційний формат. Так, було складно. І педагогам, і учням. Але, пам’ятаєте, як ми стали прикладом для всієї України, коли телеканал «Київ» розпочав трансляцію відео-уроків для 11-класників?» – додав мер.

Він наголосив, що столиця першою розробила та затвердила Регламент відновлення освітнього процесу. І виділила більше 30 млн грн на дезінфікуючі засоби та засоби індивідуального захисту, щоб безпечно відновити навчання з 1 вересня.

«Навчальний процес повинен розпочатися, але в нових умовах. Із дотриманням усіх правил! Наші школи готові до цього. Звичайно, є загрози. Звичайно, не все просто. Але ми разом з вами подолаємо всі виклики! І обов’язково повернемося до звичного життя! Новий навчальний рік ми розпочнемо 1 вересня – у зрозумілому для суспільства форматі навчання. Та багато чого у подальшому буде залежати від нашої з вами організованості та згуртованості», – підкреслив мер.

Він подякував освітянам за їхню працю та наголосив, що вона є надзвичайно важливою.

«Сил та витримки вам! І нехай новий навчальний рік буде успішним! Бережіть себе!» – побажав освітянам Віталій Кличко.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]