Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко презентував концепцію транспортної та паркувальної політики столиці: Єдиним вирішенням проблеми транзиту через столицю є будівництво Київської окружної дороги (+фото, відео)

07 жовтня 2021 року, 14:34

Єдиним вирішенням проблеми транзитного транспорту, що прямує через столицю, є будівництво Київської окружної дороги. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час презентації основних напрямів концепції транспортної та паркувальної політики Києва.

«Велике навантаження на транспортну інфраструктуру Києва створює транзитний транспорт. За даними наших камер, учора Києвом проїхали 4 тисячі 611 вантажних авто. Якщо поставити їх у ряд – це ланцюг приблизно на 92 кілометри. – Як відстань від Києва, наприклад, до Білої Церкви. Це дуже перенавантажує дороги столиці, наші мости. Бо основний транзитний транспорт через річку Дніпро їде саме через Київ. Найближчий альтернативний міст знаходиться аж в Каневі, – сказав Віталій Кличко. – Місто давно говорить, що єдиним вирішенням проблеми транзиту є будівництво Київської окружної дороги. Щоб транспорт не прямував через столицю, ускладнюючи трафік і руйнуючи дороги. Уряд пообіцяв побудувати Київську окружну дорогу до 2025 року. Це – відповідальність держави і її зобов’язання. Ми готові максимально сприяти і допомагати, бо від транзитного транспорту потерпають дороги столиці, кияни, які стоять у заторах, стан екології в місті», – підкреслив мер Києва.

Щоб поліпшити ситуацію, міська влада продовжує працювати над добудовою Великої кільцевої дороги. Так, до кінця року планують відкрити автосполучення новою ділянкою Великої кільцевої від проспекту Маршала Рокоссовського до вулиці Богатирської та транспортною розв’язкою на вулиці Богатирській. Це суттєво розвантажить частину вулиць в місті.

«Ми розуміємо, що без розбудови автошляхів навколо багатомільйонного міста ми не вирішимо проблеми великого навантаження на дороги в столиці», – наголосив Віталій Кличко.

Також однією з причин заторів у столиці є недостатня на таке число автомобілів кількість мостів. Зокрема, через річку Дніпро. Та й їхній стан бажає кращого.

«Більшість столичних мостів не бачили оновлення по 40-50 років. І нам сьогодні доводиться вирішувати цю проблему. Ми оновили міст через Русанівську протоку, ремонтуємо Південний міст, оголосили тендер на проектування реконструкції мосту Патона. У кінці цього року плануємо відкрити автосполучення з правого на лівий берег Подільсько-Воскресенським мостовим переходом, – сказав Віталій Кличко. – Подільсько-Воскресенський мостовий перехід – це масштабний комплекс об’єктів загальною протяжністю 10 км. Роботи там продовжаться і наступного року. – Ми з’єднаємо міст з вулицею Оноре де Бальзака та Троєщиною. А потім – з вулицею Алішера Навої на Воскресенці», – зазначив Віталій Кличко.

Варто зауважити, що в 2015 році на дороги Києва щодня виїжджали майже 620 тисяч авто. А сьогодні муніципальні камери фіксують на автошляхах міста близько 1 мільйона 60 тисяч автомобілів щодня. Із них тільки 60% – автівки киян, 30% – авто мешканців передмістя, які працюють у Києві. І ще 10% – це транзитний транспорт, що прямує через столицю.

Презентація концепції транспортної та паркувальної політики столиці

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]