Версія для людей із вадами зору

Віталій Кличко про спір із «Нафтогазом»: «Ми приймемо будь-яке рішення суду, але дайте можливість забезпечити місто гарячою водою!»

27 липня 2018 року, 20:56

Мер Києва Віталій Кличко повідомив про готовність міста до будь-якого рішення суду в спорі щодо боргів компанії «Київенерго» перед «Нафтогазом», але наголосив на тому, що гарячу воду в оселі киян треба повернути негайно.

Таку позицію мер висловив в ефірі радіо «НВ» у передачі «Час відповідати» із Валерієм Калнишем.

«Ми приймемо будь-яке рішення суду, але до цього дайте нам можливість забезпечити киянам гарячу воду в квартири», – зазначив Віталій Кличко.

Він також повідомив, що наразі місто звернулося до суду і виграло справу в першій інстанції щодо того, чи зобов’язане місто погашати штрафи і пеню, які виникли в результаті господарської діяльності приватного підприємства».

«Суд може розтягнутися. Один, два, три чи чотири місяці. Ми готові прийняти будь-яке рішення суду. Ми відстоюємо нашу позицію. Наші юристи говорять, що ми абсолютно праві. Але у цей проміжок часу не шантажуйте місто! Дайте газ, щоб було тепло і гаряча вода. До рішення суду, відключення киян від гарячої води – це бандитський метод!» – наголосив Віталій Кличко.

Нагадаємо, що місто послідовно виконує рішення Київради щодо припинення угоди з «Київенерго» та повертає під контроль громади майно, що 17 років перебувало в управлінні комерційної структури.

Наразі завершений перший етап повернення майна. Зокрема, повернуто місту і передано в експлуатацію «Київтеплоенерго» 65 тисяч одиниць майна. До штату комунального підприємства переведені близько 5 тисяч працівників. Також підприємство вже ліквідувало майже тисячу пошкоджень теплових мереж у процесі підготовки до зими та отримало необхідні ліцензії і тарифи для роботи від КМДА та НКРЕКП.

«Нафтогаз» припинив поставки газу Києву через борги приватної компанії «Київенерго». Цей борг становить майже 5 мільярдів гривень, із них 1,2 мільярда гривень – борги по пені і штрафам, 3,8 млрд – борги населення і юросіб.

«Нафтогаз» наполягає, щоб цей борг повернуло комунальне підприємство, посилаючись на ч. 3 ст. 22 Закону України «Про теплопостачання». І вимагає, щоб «Київтеплоенерго» стало правонаступником боргових зобов’язань «Київенерго». Стаття ж 22 закону «Про теплопостачання» передбачає, що заборгованість стягується із власників теплогенеруючих потужностей, якщо така заборгованість існує. Ця норма вступила в силу у 2011 році. А договір між «Київенерго» та містом був укладений у 2001 році. Місто наполягає, що у цьому випадку статтю не можна застосовувати. Адже закон не має зворотної сили. І не може поширюватися на правовідносини, які були до того.

На сьогодні через те, що НАК «Нафтогаз України» відмовляється укласти договір із «Київтеплоенерго» на поставку газу, більше 3 тисяч житлових будинків столиці залишаються без гарячої води.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua