Версія для людей із вадами зору

Віталій Кличко проінспектував столичні ринки: Хаотичну торгівлю в Києві треба припинити, а незаконно розміщенні МАФи – прибрати

12 червня 2014 року

Хаотична торгівля в Києві повинна бути припинена, а незаконно розміщенні МАФи – прибрані. Про це заявив Київський міський голова Віталій Кличко після відвідування столичних ринків – Лук’янівського і Житнього – та прилеглих до них територій.

«Потрібно систематизувати роботу МАФів, і всі незаконні кіоски, які стоять з порушенням правил, ми повинні прибрати. Тільки я підійшов – всі МАФи на Лук'янівці зачинилися. Вони стоять незаконно. У «документах», які вони мені надали, спливли всі можливі терміни. Деякі з цих паперів датовані 2006 роком, деякі 2009 роком. Боротьба з незаконною торгівлею – це відповідальність не тільки міської влади. Це відповідальність і всіх тих, хто працює на ринках, хто їх очолює»,  – зазначив Віталій Кличко.

Мер Києва підкреслив, що хаотична торгівля у столиці не тільки створює багато незручностей для киян, а й становить небезпеку, адже згідно з нормами заборонене розташування МАФів ближче, ніж 20 м від виходів з метро, перехресть, зупинок громадського транспорту та в зелених зонах. Крім того, через незаконну торгівлю значна частина коштів залишається «в тіні», оминаючи бюджет міста.

«Ніхто не може порахувати кількість кіосків у Києві. Одні прибирають, а вони згодом виникають на іншому місці, як гриби після дощу. За оцінкам деяких експертів, близько 20 тисяч МАФів сьогодні у Києві торгують незаконно. Вони блокують рух. Незаконно підключаються до електромережі. «Розливайки» ставлять біля шкіл. Хаотична торгівля підриває не тільки безпеку, вона спотворює зовнішній вигляд міста», – наголосив Віталій Кличко.

Він відзначив, що інформація про ціну на оренду повинна бути відкритою і публічною. Аби підприємці знали, скільки вони платять, скільки отримує дирекція, щоб утримувати ринок, забезпечувати порядок і чистоту, і скільки йде у бюджет міста. Водночас мер столиці закликав директорів ринків створювати соціальні місця для торгівців з невисокою орендною платою.

«Всі в один голос кажуть, що міліція отримує дивіденди з вуличної торгівлі, не чіпаючи стихійних торговців, які на сьогодні блокують виходи з метро. Ви з міліцією працюєте, знаєте, хто в районі відповідає за це. Зверніться до міліції, щоб хаотичної торгівлі не було ні біля ринку, ні біля зупинок, ні біля входів-виходів з метро, – звернувся Віталій Кличко до директора Лук’янівського ринку. – Як тільки знову виникає стихійна торгівля, на яку ви не маєте можливості впливати, – одразу дайте сигнал мерії. Ми викликаємо силові структури, відповідальні за порядок в цьому районі і на ринку. І вони відповідають. Якщо вони не виконують свої безпосередні обов’язки, то будуть позбуватися робочих місць і туди приходитимуть люди, які готові працювати за правилами, а не збирати данину з незаконних торговців», – підкреслив мер столиці.

Він також відзначив, що ефективність роботи київської влади на сьогодні заблокована. «Ми не можемо провести жодного призначення у виконавчу владу для вирішення проблем киян, адже за роботу в кожному напрямку, над конкретним питанням, повинні бути відповідальні», – сказав Віталій Кличко.

Мер також підкреслив, що своїм рішенням влада Януковича-Азарова, яка не любила Київ, відібрала у столиці 50% податку на доходи фізичних осіб. «Це сьогодні єдина місцевість в Україні, де діє таке дискримінаційне вилучення. І ми зобов’язані відновити справедливість і повернути норму, коли 100 відсотків ПДФО залишатиметься у міському бюджеті», – наголосив Віталій Кличко.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua