Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко провів засідання Антикорупційної ради при Київському міському голові

04 березня 2020 року, 17:01

Мер Києва Віталій Кличко провів засідання Антикорупційної ради при Київському міському голові. Зокрема, під час засідання були розглянуті питання проблеми демонтажу МАФів і кіосків, що встановлені неправомірно, проблемних забудов у Києві тощо.

«У Києві сьогодні існує велика проблема з демонтажем деяких МАФів і кіосків, що встановлені неправомірно. Але демонтувати їх ми не можемо, бо ці МАФи мають право власності. Тому вже чимало негативних прикладів у судах. Коли юридично звичайнісінький кіоск перетворився на об’єкт нерухомості», – підкреслив Віталій Кличко.

Він пояснив, що основною проблемою демонтажу самочинно встановлених МАФів і кіосків у Києві є незаконна реєстрація права власності на такі споруди, як на об’єкти нерухомого майна. У більшості випадків такі незаконні реєстраційні дії здійснюються державними реєстраторами незаконно та мають корупційну складову.

«Кіоск не може бути об’єктом нерухомості, бо виготовляється з полегшених конструкцій і встановлюється без улаштування фундаменту, на відміну від об’єкту нерухомого майна. Тому міська влада звертається до Міністерства юстиції України, аби звернути увагу на цю проблему та провести з державними реєстраторами роз’яснювальну роботу. Щоб не допустити оформлення кіосків, як нерухомого майна. Також просимо скасувати вже діючі рішення про реєстрацію прав на нерухоме майно виявлених міською владою об’єктів. Бо це є порушенням чинного законодавства», – підкреслив мер Києва.

Також на засідання Антикорупційної ради винесене питання проблемних забудов у Києві та необхідність публікувати проекти містобудівних умов і обмежень на сайті Департаменту містобудування та архітектури для мінімізації корупційних ризиків та забезпечення доступу зацікавленої громадськості до відповідної інформації.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]