Віталій Кличко прозвітував про роботу АМУ за 2017 рік

14 листопада 2017 року, 14:21

 

Голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко підбив підсумки роботи АМУ за 2017 рік під час звітної доповіді на Загальних зборах Асоціації, які відбуваються в столиці.

«Перш за все, кілька цифр про склад нашої Асоціації. На сьогодні її членами є 650 місцевих рад. Із них 396 міських, 147 селищних, 107 сільських. Протягом цього року до Асоціації було прийнято 75 рад, серед яких 52 об’єднані територіальні громади. Окрім того, 3 об’єднані громади, адміністративні центри яких були членами АМУ, підтвердили своє членство», – зазначив Віталій Кличко.

Цього року, зауважив мер Києва, відзначили 25-річчя заснування Асоціації – 30 червня провели урочистий захід, на який зібралися 700 чинних та колишніх голів громад-членів АМУ, ветерани муніципального руху, колишні очільники Асоціації. Тоді ж Правління схвалило Концепцію діяльності АМУ до 2022 року.

У вересні в Одесі Асоціація провела традиційний, вже ХІІІ, Український муніципальний форум, учасниками якого були представники 324-х місцевих рад – членів АМУ.

«Активно працювало Правління АМУ – протягом року відбулося 5 його засідань, де розглядалися важливі для місцевого самоврядування питання. Цього року Правління АМУ тричі зустрічалось з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом для обговорення проблемних питань українських громад. Завдяки цим зустрічам нам вдалося не допустити скасування місцевого акцизу з тютюнових виробів, розблокувати надходження акцизу з нафтопродуктів, зупинити примусове списання боргів по середньострокових позиках, розпочати монетизацію субсидій», – зазначив Віталій Кличко.

Голова АМУ зазначив, що експерти Асоціації брали участь у засіданнях урядових комітетів, де підтримали 857 проектів законодавчих актів та домоглися зняття з розгляду або повернення на доопрацювання за участю АМУ 17 таких проектів. Також у звітному році уряд ухвалив 17 актів, підготовлених за участю АМУ.

Із Верховною Радою, її комітетами також відбувалася тісна співпраця, зазначив Віталій Кличко. Так, представники Асоціації взяли участь у 118 засіданнях парламентських комітетів, де захищали інтереси місцевого самоврядування.

«У нашому діалозі з парламентом важливою була роль міжфракційного депутатського об’єднання «За розвиток місцевого самоврядування». Сьогодні до його складу входять 46 нардепів. Завдяки нашій спільній роботі з цим депутатським об’єднанням зареєстровано 4 законопроекти, розроблені експертами Асоціації; забезпечено представлення позиції АМУ щодо важливих законопроектів», – розповів Віталій Кличко.

Він підкреслив, що АМУ залишається активним членом Ради європейських муніципалітетів і регіонів, співпрацює з Радою Європи та Європейським Союзом, реалізує проекти міжнародної технічної допомоги.

«Користуючись нагодою, хочу висловити подяку за підтримку нашої діяльності Агентству США з міжнародного розвитку, Норвезькій асоціації міст та Федерації Канадських муніципалітетів, – зазначив Голова АМУ. – І також хочу подякувати всім вам, а також членам Правління, працівникам Виконавчої дирекції за вашу роботу. Та запевнити, що керівництво  Асоціації міст України і надалі буде активно відстоювати позицію Асоціації і захищатиме інтереси територіальних громад», – наголосив Віталій Кличко.

Портал працює в тестовому режимі. Якщо ви маєте зауваження або пропозиції, будь ласка, напишіть нам: support.web@kyivcity.gov.ua або зателефонуйте за номером:(044) 366-80-13