Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: У Києві декомунізували Арку Дружби народів. Відтепер це – Арка Свободи українського народу

14 травня 2022 року, 15:00

У Києві декомунізували Арку Дружби народів. Відтепер це – Арка Свободи українського народу. Також депутати затвердили перелік понад 40 пам’ятників та пам’ятних знаків, які приберуть у столиці. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив після засідання Київради.

«Сьогодні ми вирішили питання декомунізації назви арки Дружби народів. Тепер
це – Арка Свободи українського народу. Також затвердили перелік понад 40 пам’ятників та пам’ятних знаків, які потрібно прибрати з вулиць і будівель столиці, й передати до музею тоталітаризму. Що стосується перейменувань, це – резонансна тема. Ми почули і думки та побажання киян, почули і критику. Тому, щоб не ухвалювати поспішних рішень, залучаємо фахівців інститутів академії наук України, інституту національної пам’яті та інших установ для завершення процесу найменувань», – підкреслив Віталій Кличко.

Він зазначив, що сьогодні є запит українського суспільства прибрати з карти Києва назви, пов’язані з Росією. Але, нові назви мають жити десятки, а то й сотні років. Тому процес найменувань має бути швидким, проте обґрунтованим. Рейтингове голосування щодо перейменувать столичних об’єктів Київрада подовжила до 19 червня. Відбуватиметься голосування в мобільному додатку «Київ Цифровий».

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]