Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: У Києві, на базі однієї з міських лікарень, спільно з німецькими фахівцями створюють сучасний муніципальний Центр протезування для військових

20 березня 2024 року, 16:44

Мер Києва Віталій Кличко зустрівся у столичній мерії з делегацією Німеччини – директоркою організації Life Bridge Ukraine GmbH Жанін фон Вольферсдорфф та протезистами з військового шпиталю Берліна. Говорили про велику потребу в протезуванні українських військових та про відкриття в Києві сучасного Центру протезування.

«Вдячний за те, що співпраця, про яку ми домовилися у вересні минулого року з мером Берліна Каєм Вегнером, набуває конкретного втілення. Тоді, під час мого візиту в Берлін, йшлося про сприяння німецької столиці у створенні Києвом найсучаснішого муніципального Центру протезування для військових. В Україні від початку повномасштабної війни вже велика кількість військових з ампутаційними пораненнями. У Києві та в деяких інших містах України є кілька протезних невеликих майстерень. Але потреба в протезуванні велика, і, я переконаний, що в столиці має бути сучасний і потужний центр протезування», – наголосив Віталій Кличко.

Він зазначив, що спільно з німецькими фахівцями його вже почали створювати. Центр буде розміщений у підвальних приміщеннях Київської міської клінічної лікарні № 12. Там зроблять ремонт. Наразі погоджується план робіт. На сьогодні німецька сторона замовила обладнання для Центру. Частина його вже перебуває в лікарні № 12. Решту обладнання доставлять у квітні цього року.

Крім того, цього місяця делегація німецьких фахівців, перебуваючи в Києві, відбере для протезування 60 поранених бійців. Та з квітня до червня лікарі встановлять їм протези у військовому шпиталі Берліна. Там же цій справі навчатимуться п’ять наших медиків, які після повернення до Києва працюватимуть у новому Центрі протезування.

«Медична допомога, протезування, реабілітація Захисників – сьогодні дуже важливі питання для України. І, сподіваюся, наша співпраця з Берліном допоможе багатьом пораненим бійцям. Дякую Німеччині та Берліну за постійну всебічну підтримку Києва, зокрема, від початку широкомасштабної війни», – підкреслив Віталій Кличко.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]