Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко взяв участь в урочистому заході у Верховній Раді України з нагоди Дня місцевого самоврядування

07 грудня 2021 року, 14:11

Мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко взяв участь в урочистому заході у Верховній Раді України з нагоди Дня місцевого самоврядування.

«Від імені Асоціації міст України хочу привітати всіх з Днем місцевого самоврядування! Це свято об’єднує всіх, хто працює на благо українських громад і прагне, щоб вони були сильними та спроможними. Нехай наша робота буде ефективною та успішною. А розпочаті справи дозволять зробити комфортним та заможним життя наших громад, – наголосив Віталій Кличко. – Децентралізація вже дала новим укрупненим громадам нові повноваження та ресурси. Цей процес був не простим. І сьогодні вкрай важливо зберегти ці здобутки та продовжити реформування місцевого самоврядування за принципами європейської демократії».

Також він підкреслив, що важливим завданням є ефективний розподіл повноважень між місцевим самоврядуванням і державною владою. Та їх адекватне фінансове забезпечення.

«Йдеться про життєзабезпечення і розвиток наших громад, а не про централізацію влади всупереч Конституції. І підготовка та ухвалення рішень має відбуватися у діалозі з місцевою владою. Щоб рішення, які стосуються громад, не приймали без громад. Я та мої колеги з Асоціації міст України переконані, що розвиток і зміцнення місцевого самоврядування є необхідною складовою демократичного розвитку суспільства. Побудови демократичної держави. Бо саме місцеве самоврядування створює фундамент, на якому тримаються всі демократичні інституції», – наголосив Віталій Кличко.

Він зазначив, що народні депутати повинні ухвалювати рішення, розуміючи як вони вплинуть на життя і розвиток місцевих громад.

«Ми повинні разом знаходити рішення на користь українських громад. Політично незаангажовані рішення. Тоді люди більше довірятимуть владі і допомагатимуть їй. І місцевій владі, і центральній. Сьогодні, коли стільки викликів постало перед країною, потрібне об’єднання зусиль усіх інституцій і на всіх рівнях. Ми повинні зберегти Україну. Її державність. Її демократичний європейський шлях розвитку», – підкреслив Віталій Кличко.

Також під час заходу в Верховній Раді за поданням Асоціації міст України відзнаками парламенту з нагоди Дня місцевого самоврядування нагородили близько 20 сільських, селищних та міських голів.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]