Версія для людей із вадами зору

Віталій Кличко закликав Парламент ухвалити зміни до законодавства у сфері охорони культурної спадщини

15 квітня 2021 року, 17:02

Мер Києва Віталій Кличко закликав Парламент ухвалити зміни до законодавства у сфері охорони культурної спадщини. Про це Віталій Кличко заявив в ефірі радіо «НВ».

Він зазначив, що ще в 2018 році міська влада звернулася до Верховної Ради України щодо внесення змін до законодавства у сфері охорони культурної спадщини. Місто навіть розробило законопроект, що посилює відповідальність за нехтування законодавством щодо охоронних пам’яток. І який дозволив би значно підвищити штрафи за неналежне утримання пам’яток приватними власниками, а також – визначив право і механізм повернення чи викупу занедбаних пам’яток у комунальну власність.

Законопроект народні депутати ухвалили тільки в першому читанні. І з 2018 року до нього не поверталися.

«Велика кількість пам’яток знаходяться чи на балансі міністерств, чи у приватній власності. Подивіться, у якому вони жахливому стані! А ми за законом не можемо з цим нічого зробити. Навіть штраф не можемо виписати. Наприклад, садиба Сікорського. Ми вже купу листів відправили і провели багато зустрічей з представниками Міністерства оборони. Будинок знаходиться на їх балансі. Він руйнується. А там можна б було зробити музей авіації. Така ж дивна ситуація і з Гостинним двором. Ми готові його відновити. І спочатку Уряд погодився на нашу пропозицію передати об’єкт у власність громади. А потім одне Міністерство заблокувало реалізацію цього проекту. Таке враження, що це роблять навмисно», – наголосив Віталій Кличко.

Він підкреслив, що в планах міста зробити в Гостинному дворі музейний простір. І жодних торговельних центрів там не повинно бути.

«Ми обов’язково доведемо цю справу до кінця, і зробимо з Гостинного двору перлину Подолу», – заявив мер столиці.

Також він прокоментував ситуацію зі знесенням будинку Уткіна.

«Жодних дозволів на знесення будинку Уткіна ні місто, ні Міністерство культури, ні ДАБІ не давало. Зараз цим питанням займається прокуратура. І яким чином і навіщо власник це зробив – з’ясує слідство. І винні однозначно повинні відповідати перед законом», – наголосив Віталій Кличко.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua