Версія для людей із вадами зору

Віталій Кличко зустрівся з депутатами Європарламенту, які беруть участь в саміті Кримської платформи

23 серпня 2021 року, 15:51

Мер Києва Віталій Кличко зустрівся з депутатами делегації Європейського парламенту, які прибули до Києва для участі в установчому саміті Кримської платформи.

«Україна високо цінує підтримку Європарламенту та такий рівень уваги наших міжнародних партнерів до питання анексії Криму. Ми вдячні за ваш приїзд до Києва на саміт Кримської платформи. Ця ініціатива допомагає тримати проблему Криму в центрі уваги європейських інституцій та європейців. Адже окупація українського Криму Росією не тільки порушила територіальну цілісність України, а й зруйнувала систему європейської безпеки в цілому», – сказав мер Києва.

Він також нагадав про грубі порушення прав людини в Криму з боку російської окупаційної влади, від яких в першу чергу потерпають кримські татари та українці. А також про перетворення Криму на гігантську російську військову базу, що становить велику загрозу стабільності в Європі.

«Крим – це частина ширшого питання російської агресії проти України. За понад сім років війни, розв’язаної Росією, ми втратили тисячі військових та цивільних, понесли величезні економічні втрати. Втім, ми сповнені рішучості й надалі боротися за свою свободу. І це також – боротьба за мир в Європі», – сказав Віталій Кличко і додав, що найкращою відповіддю імперським амбіціям агресора буде успішний економічний розвиток України та високий рівень життя її громадян.

«Наша головна мета – щоб Україна стала повноправним членом європейської родини та жила за демократичними правилами і стандартами Європи. Ми робимо все, щоб Київ став справжньою європейською столицею, і саме Київ є сьогодні прикладом змін і перетворень», – підкреслив Віталій Кличко.

Він розповів європейським парламентарям про перетворення в столиці, які київська влада втілює з 2014 року.

А також, як голова Асоціації міст України, Віталій Кличко торкнувся питань місцевого самоврядування та реформи децентралізації влади.

Майкл Галер, депутат Європарламенту та член фракції Європейської народної партії зауважив, що в Європі уважно стежать за втіленням цієї реформи в Україні.

«Децентралізація є важливою складовою успішного розвитку країни. Ми всіляко підтримуємо зусилля місцевих громад, які повинні мати прямі повноваження. Спроби «відкотити» здобутки реформи і побудувати вертикаль влади на місцевому рівні позбавляють громадян права напряму впливати на вирішення питань місцевого значення, і лишають реформу будь-якого реального змісту», – наголосив європарламентар.

Віталій Кличко також зазначив, що партія, яку він очолює і яка має статус спостерігача в Європейській народній партії, прагне посилити співпрацю з Європейським парламентом і зацікавлена в подальшому розвитку контактів із європейськими партнерами.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua