Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко зустрівся з мером словенського муніципалітету Веленьє Петером Дермолом. Обговорили впровадження енергозберігаючих технологій

02 грудня 2021 року, 15:56

Мер Києва Віталій Кличко зустрівся з мером муніципалітету Вєленьє (Словенія) Петером Дермолом. Словенська делегація прибула до Києва для ознайомлення із соціальною та економічною моделлю розвитку міста. Зокрема – із сучасними практиками впровадження енергоефективних заходів, ресурсозберігаючих технологій, переходом на альтернативні джерела енергії.

Зустріч відбулася за сприяння Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Посольства Республіки Словенії в Києві. Муніципалітет Веленьє є партнером GIZ у поширенні європейських практик реалізації інноваційних проектів та програм у сфері енергоефективності та енергозбереження. За сприяння GIZ муніципалітет неодноразово приймав навчальні візити з обміну досвідом та делегації голів міст та об’єднаних територіальних громад, державних службовців та народних депутатів України.

«Одним із принципово важливих напрямів для влади Києва є модернізація централізованої системи теплопостачання міста та перетворення її на енергоефективну і конкурентоздатну. Ми розпочали масштабну програму модернізації та ремонту. І за три останніх роки повністю реконструювали вже 340 км тепломереж. Для їх оновлення застосовуємо найсучасніші технології. Розпочали технічне переоснащення сміттєспалювального заводу «Енергія», де за встановлюють систему хімічного очищення. Загальний обсяг інвестицій міста в модернізацію мереж та енергопотужностей сягнув понад 1,5 млрд гривень», – зазначив Віталій Кличко.

Веле́ньє – місто в промисловому та вугільному регіоні Словенії, перед яким постала потреба технологічної модернізації та переоснащення енергетичної системи. Це – один із регіонів, що були визнані Європейським Союзом як найбільш постраждалі та які матимуть право на отримання коштів від The Just Transition Fund.

Сьогодні муніципалітет Веленьє – один з лідерів у реалізації проектів ЄС та впровадження європейський передових практик у сфері відновлення довкілля та зменшення негативних наслідків від видобутку корисних копалин, впровадженню технологій з енергоефективності. За словами його мера, муніципалітет розробив низку інноваційних проектів і обмін досвідом з Києвом, який також на шляху модернізації власних енергетичних потужностей, дуже важливий.

«На тлі зростання вартості традиційних енергоресурсів, таких як природний газ та вугілля, Словенія вже має досвід переходу на альтернативні джерела, однак наші фахівці прагнуть також ознайомитись із енергоефективними практиками української столиці», – сказав Петер Дермол.

У свою чергу, Посол Республіки Словенія Томаж Менцін подякував меру Києва Віталію Кличку за сьогоднішню зустріч і відзначив високий рівень та ефективну співпрацю між різними містами Словенії та Києвом.

Київ як один зі підписантів ініціативи Євросоюзу – Угоди мерів поступово впроваджує заходи задля підвищення енергоефективності в міському господарстві, впровадження технологій використання відновлювальних джерел енергії, зменшення викидів вуглекислого газу (СО2) та поліпшення екологічних показників у ключових напрямках господарської діяльності.

Як зазначив Віталій Кличко, у грудні 2018 року столиця України підписала Меморандум із ЄБРР, Міжнародною фінансовою корпорацією та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) про співробітництва. Цей документ відкрив можливості для втілення важливих інфраструктурних проектів у столиці з енергетики та транспорту. Київ залучає міжнародні кошти на модернізацію системи теплопостачання міста. На початку осені цього року підписана кредитна угода з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та договору гарантії, що дозволяють спрямувати 140 млн євро кредитних коштів на модернізацію теплоенергетичного комплексу.

У рамках проекту передбачене встановлення на ТЕЦ-6 нових когенераційних установок, які за обсягами викидів в атмосферу відповідатимуть європейським стандартам. Буде здійснена реконструкція неефективних котелень, що також дозволить знизити викиди парникових газів. Загалом проект повністю відповідає політиці ЄС та заявленим кліматичним цілям України – досягти кліматично нейтрального статусу до 2060 року.

Зростає в Києві і рівень енергоефективності в закладах соціальної сфери Києва: у школах і дитячих садках Києва виконують комплексну термомодернізацію та окремі енергоефективні заходи. За останніх 6 років у столиці здійснили такі роботи у 330 закладах. Загалом завдяки впровадженню енергоефективних заходів столичні школи і дитячі садки зекономили понад 300 млн грн.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]