Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко зустрівся з Президенткою ЄБРР Оділь Рено-Бассо

21 жовтня 2022 року, 16:18

Мер Києва Віталій Кличко зустрівся з Президенткою ЄБРР Оділь Рено-Бассо. Також на зустрічі були присутні Віце-президент ЄБРР Алан Пію, керуючий директор у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне, заступник директора Ради Директорів ЄБРР від України Артeм Шевальов.

«Я хочу подякувати нашим партнерам із Європейського банку реконструкції і розвитку за підтримку та системну співпрацю, що триває вже не один рік. І завдяки якій ми реалізували багато проектів у місті. ЄБРР – наш надійний партнер, який завжди підтримує Київ у прагненні до розвитку та в реалізації важливих для столиці інфраструктурних проектів», – сказав Віталій Кличко.

Він зазначив, що в 2019 році Київ приєднався до Програми ЄБРР «Зелені міста». Тоді Київ став 21-м містом у країнах операцій ЄБРР та другим містом в Україні, яке приєдналося до програми з реалізації «зелених» проектів. Втілення Плану дій «Зелене місто» (Green City Action Plan) дозволить реалізувати проекти з розвитку транспортної інфраструктури та модернізації системи централізованого теплопостачання.

За допомоги міжнародних партнерів Київ здійснює масштабну модернізацію тепломереж. Замінює аварійні труби, модернізує теплопункти, встановлює нове обладнання на ТЕЦ. За кілька останніх років місто оновило 360 км труб у тепломережі та зменшило аварійність і тепловтрати на 10 відсотків.

Також місто спільно з ЄБРР розпочало реалізацію ще двох проектів. Проект «Модернізація міського транспорту Києва ІІ» – надання 180 млн євро на оновлення рухомого складу. Йдеться про закупівлю трамваї, вагонів метро, комплексну реконструкцію трамвайної лінії та зупинки «Контрактова площа», капітальний ремонт автопроїздів мосту Метро. Та проект «Модернізація системи централізованого теплопостачання Києва», – надання 140 млн євро на модернізацію системи теплопостачання міста.

«У зв’язку з варварським вторгненням росії всі плани міста з комплексного розвитку зазнали суттєвих коригувань: будівництво, реконструкції та капітальні ремонти інфраструктурних об’єктів за «Програмою економічного і соціального розвитку міста Києва на 2021-2023 роки» призупинено до завершення воєнного стану. Фінансування цих проектів не відбувається. Дії міської влади в першу чергу спрямовані на підтримку критичної інфраструктури столиці та заходи з недопущення гуманітарної катастрофи. Але ми вистоїмо і переможмо. Нам треба буде відбудовувати, оновлювати нашу столицю. Тому, сподіваємося, що наша співпраця з ЄБРР буде продовжена», – підкреслив Віталій Кличко.

Президентка ЄБРР зазначила, що і надалі партнери робитимуть все можливе для підтримки України та Києва.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]