Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко звернувся до Прем’єра створити Антикризовий штаб, щоб затвердити план дій із фінансового оздоровлення підприємств ТЕК

10 лютого 2021 року, 12:20

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до Прем’єра створити Антикризовий штаб, якій має розробити та затвердити план із фінансового оздоровлення підприємств теплоенергетичного комплексу. Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн-брифінгу, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

«Ми – мери українських міст і містечок – добилися того, що тарифи на тепло в цьому опалювальному сезоні не збільшиться! Саме це закріплено в Меморандумі, підписаному між Асоціацією міст України, яка ініціювала такий документ, та Урядом. Ми також домовилися, що теплопідприємства отримають природний газ в обсягах, що забезпечить стале проходження опалювального сезону», – наголосив Віталій Кличко.

Він також зазначив, що Уряд погодився компенсувати збитки комунальних підприємств, отримані від державного регулювання тарифів на тепло для населення в цьому опалювальному сезоні.

Компенсація містам має відбутися до 1 жовтня 2021 року.

Мінрегіон, Міненерго, НАК «Нафтогаз» та Асоціація міст спільно визначать фінансові джерела для такої компенсації та розроблять відповідні законодавчі інструменти.

«Хочу зазначити, що вперше за багато років до проблем теплоенергетики була прикута така увага. Звісно, підписання Меморандуму – це тільки перший крок, але він дуже важливий. Бо ситуація сьогодні складна. А вже в травні теплопостачальні підприємства мають перейти на роботу в умовах ринку природного газу. Для напівзбанкрутілих підприємств та зношеної інфраструктури це дуже серйозний виклик. Адже від роботи теплопостачальних підприємств залежить якість та надійність послуг для населення. Тому я звернувся до Прем’єр-міністра України скликати Антикризовий енергетичний штаб. Щоб розробити та затвердити комплексний план дій із фінансового оздоровлення підприємств теплоенергетичного комплексу. Аби вони змогли стати повноцінними учасниками ринку газу. Я переконаний, ці питання мають бути пріоритетом у 2021 році як для місцевого самоврядування, так і для Уряду», – підкреслив Віталій Кличко.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]