Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Визначено найпопулярніші варіанти нових назв станцій метро

02 травня 2022 року, 17:42

Завершився перший етап збору пропозицій для перейменування 5 станцій столичного метро. Про це повідомив начальник КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський.

За його словами, свої ідеї подали 18 812 осіб. Для другого етапу голосування відібрано по 5 найпопулярніших варіантів для кожної станції. Так, станція «Мінська» може стати «Варшавською» чи «Вишгородською». Станцію «Героїв Дніпра» запропонували перейменувати на «Героїв Маріуполя» або «Героїв України». Станцію «Дружби народів» автори онлайн пропозицій бачать як «Ботанічну» чи «Європейську». Станція «Площа Льва Толстого» може носити ім’я Василя Стуса чи Ліни Костенко, а щодо станції «Берестейська» надійшли такі варіанти як «Бучанська» та «Варшавська».

Визначити одну з цих назв для кожної станції можна до 9 травня за посиланням: https://forms.gle/QLJWZ1Sf3eCi4b3x6

Після цього результати будуть опрацьовані та направлені до Київської міської ради.

За словами Віктора Брагінського, серед пропозицій зустрічалися й досить екзотичні варіанти. Наприклад, для «Мінської» пропонували назви «Борщ», «Реактивні гуси» і «Тракторна». Станцію «Героїв Дніпра» деякі учасники опитування бачили як станцію «Імені Магістра Йоди» або «Пухнастих котиків». «Берестейську» пропонували перейменувати в «Паляницю», а «Дружби народів» у «Байрактарську» або «Чорнобаївську». Серед варіантів для «Героїв Дніпра» була «Червона калина». Деякі варіанти повторюються або є синонімічними. Також для деяких станцій дехто пропонував лишити теперішні назви.

Нагадаємо, що пропозицію дерусифікувати назви станцій київської підземки керівник метрополітену подав 8 квітня. Ініціативу підтримав Київський міський голова Віталій Кличко та депутатський корпус Київради.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]