Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Влітку в Києві відкриють сквер імені Голди Меїр: це буде інклюзивний простір для реабілітації, облаштований за рахунок меценатів

31 січня 2024 року, 17:09

Влітку у столиці відкриють сквер імені Голди Меїр – на честь однієї із засновниць держави Ізраїль, яка народилась у Києві. Облаштування нового громадського простору фінансуватиметься за рахунок меценатських коштів. Сквер облаштують із дотриманням усіх вимог інклюзивності. Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний під час спільної наради, присвяченої облаштуванню скверу.

«Незабаром у самому серці столиці з’явиться ще одна зелена зона для відпочинку та реабілітації. Важливо, що жодних бюджетних коштів на цей об’єкт витрачено не буде – його створення фінансуватиметься за рахунок меценатів. Як і всі нові зелені зони, які з’являються в Києві, сквер імені Голди Меїр буде облаштовано з дотриманням вимог інклюзивності. Докладемо максимальних зусиль, щоб там почували себе комфортно всі відвідувачі, включно з представниками маломобільних груп», – зазначив Олександр Возний.

Як повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова, новий сквер розташується в межах буферної зони Софійського собору.

«Відтак його облаштування проходитиме під пильним наглядом експертів з охорони культурної спадщини. Сквер з’явиться на вулиці Боричів Тік – на ділянці, що раніше була виділена посольству росії. У 2014 році Київрада повернула цю землю до комунальної власності, а торік надала статус скверу та запустила процедуру присвоєння йому імені Голди Меїр», – сказала Марина Соловйова.

Також в обговоренні облаштування скверу взяли участь генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська, директор Департаменту містобудування та архітектури Олександр Свистунов, представники Міністерства культури та інформаційної політики України та КО «Київзеленбуд», експерти, представники громади.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]