Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Володимир Бондаренко: Позиція Київради щодо земельних ділянок на Микільській Слобідці та стадіону «Арсенал» беззаперечна і лише одна – жодної забудови на цих територіях бути не може

12 жовтня 2023 року, 13:32

Київська міська рада планує звернутись до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Національного банку України, акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», публічного акціонерного товариства акціонерного банку «Украгазбанк» щодо недопущення продажу земельних ділянок між вул. Микільсько-Слобідська та просп. Броварським, а також на вул. М. Грушевського, 36. Відповідне звернення ініціював та вже зареєстрував у Київраді заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

За його словами, із публічних джерел відомо про наміри державних банківських установ реалізувати на відкритих торгах земельні ділянки в Києві. Зокрема, АТ «Ощадбанк» планує реалізувати земельні ділянки загальною площею 6,3671 га між вул. Микільсько-Слобідська та просп. Броварським у Дніпровському районі, а АБ «Украгазбанк» – земельну ділянку площею 1,99 га на вул. М. Грушевського, 36 у Печерському районі.

«Звертаю увагу, що вказані земельні ділянки належать до територій пам’яток і перебувають під захистом законодавства про охорону культурної спадщини. Зокрема, територія між вул. Микільсько-Слобідська та просп. Броварським належить до пам’ятки ландшафту та історії місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір та долини річки Дніпро». Продаж цих земельних ділянок на аукціоні робить неможливим створення парку «Микільська Слобідка». А територія на вул. М. Грушевського, 36, пролягає в межах Центрального історичного ареалу столиці. Продаж вказаної земельної ділянки без жодних обмежень нівелює наміри територіальної громади Києва щодо облаштування парку з об’єктами спортивної інфраструктури. Це матиме значні негативні наслідки та вже зумовило суспільний резонанс, зокрема електронну петицію із вимогою зберегти територію стадіону «Арсенал» та несхвальні публікації у ЗМІ», – розповів Володимир Бондаренко.

Він зазначив, що жодної забудови на цих територіях бути не може – це мають зрозуміти зацікавлені у придбанні вказаних ділянок потенційні покупці-інвестори.

«Максимум, який може дозволити громада міста Києва, – це використання вказаних земельних ділянок у якості зелених зон. «Сигнальні прапорці» вже виставлено: навіть якщо вказані землі будуть продані, Київрада та її виконавчий орган не погодять на них жодних будівельних робіт. Зважаючи на введений в Україні правовий режим воєнного стану, територіальна громада Києва в особі Київської міської ради позбавлена можливості викупити зазначені земельні ділянки на відкритих торгах. Тому враховуючи той факт, що обидва банки перебувають у державній власності, Київрада закликає центральні органи влади не допустити продажу вищезазначених ділянок щонайменше до завершення воєнного стану, а за можливості – вжити заходи щодо передачі вказаних земельних ділянок у власність громади для створення спортивно-рекреаційних зон, як того вимагають кияни», – додав Володимир Бондаренко.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]