Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Володимир Бондаренко звернувся до мерів міст Європи: зупинити орків сьогодні в Україні – це не дати їм завтра напасти на європейські міста

29 березня 2022 року, 15:05

Заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко від імені Києва взяв участь в онлайн-конференції «Єднання місцевого самоврядування світу задля благополуччя людей і миру».

Як зазначив під час онлайн-марафону з представниками муніципалітетів Скандинавських країн, Балтії, Бельгії та Нідерландів, який відбувся сьогодні, 29 березня, Володимир Бондаренко, вже понад місяць триває повномасштабна, кривава війна, яку розв’язала росія проти України. У центрі Європи ворожі літаки бомбардують мирні міста, обстрілюють їх ракетами та градами. Майже половина міст Київщини зруйнована, невпинно знищують Харків, Чернігів, Маріуполь. Тисячі вбитих мирних мешканців, понад сотні вбитих дітей, 10 мільйонів людей вимушено покинули свої домівки. Вже сьогодні Європа відчуває поки що тільки економічні наслідки російської агресії.

«Важко передати словами відчуття, коли ти прокидаєшся вночі від вибухів. Коли від вибухів прокидаються діти. Коли у мирний житловий будинок на Святошині або Позняках, Солом’янці або Осокорках влучає ракета, забираючи твоє життя. Коли така ж ракета влучає в торговий або медичний центр. Це відбувається на очах усього демократичного світу, в декількох сотнях кілометрів від європейських міст, з людьми, багато з яких мають знайомих у сусідніх країнах. І тому все це стосується кожного в Європі – я б хотів, щоб це усі чітко усвідомили! Якщо ми не зупинимо агресора, не погасимо пожежу, вона перекинеться і на європейські міста. І тому ми закликаємо іноземних партнерів до рішучості та спільних дій. 86% росіян за війну з Європою – це означає, що сьогодні росія воює не тільки з Україною – вона воює із усім цивілізованим світом», – підкреслив Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко наголосив, що ворог рветься до серця нашої держави – Києва, намагається взяти його в кільце, в облогу, як уже місяць тримає в облозі Маріуполь. Прагне його знищити, як нищить Харків. Наносить по ньому постійні удари, як по Львову та Івано-Франківську. Але маю твердо сказати – ми Київ не здамо. Попри це – місто живе і працює. Київський міський голова Віталій Кличко, як і багато мерів інших українських міст, виконують свою роботу та несуть відповідальність на місцях. Київ і всі міста України отримують допомогу від країн Європи, гуманітарні вантажі, все саме необхідне, ліки, підтримку для наших хлопців з територіальної оборони. Це дуже важливо та потрібно. І я прошу європейські міста й надалі, допоки триває ця війна, таку допомогу нам надавати, не втомлюватись реагувати на наші прохання і запити.

«Я твердо впевнений – ми переможемо! Наші військові тримають фронт. Вони стійкі і сміливі. Повторюсь – вони захищають не тільки наші, але й європейські міста. Для того, щоб відстояти Україну і не пустити ворога далі в Європу, їм потрібно сучасна зброя. Нам потрібні ті рішення, які дозволять закрити небо над нашими містами. Такі рішення залежать від світових політиків, прем’єрів і президентів. По-друге, потрібні санкції – це теж залежить від політиків, прем’єрів і президентів. Окремий тиск – на компанії, які продовжують вести бізнес у Росії і таким чином фінансують російські бомби на наші міста. Також важливий дипломатичний фронт у ЄС для визнання права України на європейську і євроатлантичну інтеграцію. Станьте у цій боротьбі поруч з нами. Місцеве самоврядування – це сила. Коли щось потрібно нашим громадам у мирний час – ми комунікуємо із центральною владою, лобіюємо інтереси наших жителів. Сьогодні я закликаю європейські міста виступити амбасадорами і лобістами. На рівні своїх урядів – щодо закриття неба над Україною та надання Україні зброї. На рівні бізнесу – аби нарешті Metro, Henkel, BASF (ФРН), Tesco, Uniliver (UK), Auchan, Danone, Leroy Merlin, Credit Agricole, BNP Paribas, LC Waikiki (Франція), Nestle (Швейцарія), Raiffeisen Bank (Австрія) припинили фінансувати патрони для російських солдатів та пішли із російського ринку», – підкреслив Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови – секретар Київської міської ради звернувся до мерів Вільнюса, Риги та інших присутніх міст-побратимів країни-агресора, та закликав переглянути побратимські відносини з містами у Росії, та до чіткої позиції щодо усіх росіян, які підтримують війну в Україні та хочуть війни в Європі. Приклад уже показав Таллін, який недавно розірвав відносини з Москвою і Санкт-Петербургом.

Вже під час онлайн-марафону мери європейських столиць повідомили, що такі процеси розпочались.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]