Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

В.Прокопів: наразі Київ п’ятий серед найпрозоріших міст України, маємо стати лідерами

30 червня 2017 року

В.Прокопів: наразі Київ п’ятий серед найпрозоріших міст України, маємо стати лідерами

Київ увійшов до п’ятірки у рейтингу прозорості та відкритості українських міст. Аналіз здійснили аналітики Transparency International Україна й Інституту політичної освіти. Згідно із дослідженням, столиця отримала 51,5 балів зі 100. 

Рейтинг міст складали за 91 показником у 13 сферах. Зокрема, бралися до уваги фінансова і бюджетна сфера, закупівлі, житлова й комунальна політика, освіта, соціальні послуги, інформація про роботу місцевої влади.

Випереджають українську столицю у рейтингу Львів, Кропивницький, Івано-Франківськ та Миколаїв. Ці міста посіли перші місця за рахунок запуску Порталу відкритих даних. Це онлайн платформа, що містить інформацію від різних структурних підрозділів міської ради та інших установ, що працюють на території міста. Інформацію на сайті публікують у форматі прикріплених файлів, які можна попередньо переглянути (лише структуровані дані в певних форматах) або ж завантажити.  Якраз запровадження максимальної відкритості даних у роботі міської влади дозволить Києву очолити рейтинг прозорості — переконані у Київраді.

“Відкриті дані – це не тільки боротьба з корупцією, це ще й плацдарм можливостей для міста, для громадян, для бізнесу та влади, це можливості для розвитку економіки, стимулювання менеджменту і бізнес-процесів. Київ – це місто, яке намагається апробовувати майже всі інновації в державі і стати прикладом у всіх ініціативах для інших міст України. Відкриті дані допоможуть міській владі приймати ефективніші рішення, оскільки до цього процесу будуть активніше долучатися мешканці міста. Ефективна інфраструктура відкритих даних створить сприятливі умови для дієвого громадського контролю, а це, в свою чергу, підніме на новий, вищий, рівень підзвітність міської влади громаді”, – наголосив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.                         

Проте, наразі за його словами, у Києві однією із проблем у сфері розвитку відкритих даних є  відсутність відповідного єдиного веб-порталу всього міста.

“Київська міська рада, КМДА та його Департаменти, районні в місті Києві державні адміністрації публікують інформацію на власних онлайн-ресурсах. Централізація інформації на єдиному ресурсі допоможе акумулювати її та забезпечити вільний і спрощений доступ усіх громадян до відкритих даних. До кінця року заплановано запуск оновленого єдиного порталу міста Києва — з особистим кабінетом та різними корисними сервісами. Сподіваємось, що цим ми зможемо ще більше покращити рейтинги нашого міста”, –  зазначила керівник Управління з питань децентралізації, розвитку місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків Київради Марина Чернишова.

Повна інформація про дослідження 100 міст розміщена на сайті transparentcities.in.ua. 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]