Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Якщо додаткова експертиза визнає, що будинок на вул. Жилянській не підлягає відновленню, власники квартир можуть розраховувати на компенсацію орієнтовно від 3 до 8 млн грн

22 вересня 2023 року, 16:49

Компенсація за знищене житло у зруйнованому російським дроном будинку на вул. Жилянській може становити орієнтовно від 3 млн грн за квартиру, площею 32,6 кв. метрів, та до 8,3 млн грн за квартиру, площею 103,3 кв. метри. Чи зможуть власники розраховувати на таку компенсацію, стане зрозуміло після додаткового (інструментального) обстеження будинку. Про це розповів заступник голови КМДА Вячеслав Непоп.

«Наразі міська Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені внаслідок збройної агресії росії об’єкти нерухомого майна вже отримала одну заяву на компенсацію за зруйновану квартиру в будинку на вул. Жилянська, 116-А. Однак розгляд цієї заяви Комісія буде вимушена тимчасово зупинити у зв’язку з проведенням інструментального обстеження будинку», – повідомив Вячеслав Непоп.

Він пояснив – враховуючи, що технічне обстеження будинку, яке ініціювали мешканці, проводилося візуальним та аналітичним способами, місто прийняло рішення провести основне (детальне) обстеження з інструментальним дослідженням конструкцій будинку на вул. Жилянській, 116-А із залученням фахівців організацій, які мають відповідне спеціальне обладнання.

«Коли ми отримаємо результати обстеження, зможемо повернутися до питання компенсації. І, якщо повторна експертиза визнає будинок таким, який не підлягає відновленню, ми розглядатимемо заяви про компенсацію за знищене нерухоме майно», – зауважив Вячеслав Непоп.

Також він зазначив, що, відповідно до Постанови Уряду, місто отримало можливість розглядати заяви на компенсацію за знищене майно з 15 серпня 2023 року. Подати заяву на отримання компенсації власники зруйнованого житла можуть через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (послуга #єВідновлення в застосунку «Дія») або ЦНАП, орган соціального захисту або нотаріуса.

Заступник голови КМДА також додав, що після трагедії місто пропонувало мешканцям тимчасове житло для переселення. Утім, жоден із власників не скористався пропозицією.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]