Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київ має можливість створити найкращу агломерацію в Східній Європі – Марина Хонда

16 грудня 2019 року, 17:05

Досвід європейських країн показує, що великі міста можуть розвиватися тільки у формі агломерації з навколишніми територіальними громадами. Про це на Міжнародному форумі «Майбутнє Києва» заявила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

«Усі європейські міста показують, що столиці мають можливість розвиватися виключно в агломерації. Ми два роки вивчали досвід європейських країн, і на основі цього зрозуміли, що Київ зможе розвиватися тільки в синергії з навколишніми населеними пунктами. У Парижі нам говорили, що ми маємо шанс створити найкращу агломерацію в Східній Європі, але для цього вкрай необхідний закон про агломерацію, який би значно спростив взаємовідносини між Києвом і навколишніми громадами», – зазначила Марина Хонда.

За її словами, через відсутність закону було створено юридичну особу «Київська агломерація», яка дає можливість громадам на підставі договірних відносин визначати спільний розвиток міст. Також вона запевнила, що асоціація – це не поглинання, а партнерські стосунки між громадами на рівних умовах.

«Півтора роки була дуже довга дискусія, тому що громади сприймали агломерацію як поглинання і ліквідацію місцевого самоврядування. Велика кількість зустрічей, експертиз переконали 19 громад, які проголосували за підписання асоціації, і 9 грудня була зареєстрована юридична особа «Київська агломерація». Інші територіальні громади на сьогодні знаходяться в організаційному процесі, тому що до кінця не розуміють, про що йде мова», – розповіла Марина Хонда.

За її словами, задля подальшого об’єднання з іншими територіальними громадами потрібно проводити активну інформаційну кампанію та пояснити мешканцями навколишніх населених пунктів, що агломерація принесе позитивні зміни.

«Можливо всі чули слово «агломерація», але думаю, що більшість киян і мешканців Київської області не до кінця розуміють, що це означає. Для Києва, який виступив ініціатором агломерації, важливо, щоб громади розуміли, яку користь вони отримають від агломерації з точки зору послуги. Попереду у нас ще серйозна інформаційно-роз’яснювальна робота, яку ми повинні робити», – додала Марина Хонда.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]