Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Музей української діаспори

Музей української діаспори знаходиться за адресою: вул. Князів Острозьких, 40Б, переглянути розташування можна на карті.

Упродовж воєнного стану музей працює щодня, крім понеділка й вівторка, з 11:00 до 18:00 (каса працює до 17:15). Оперативні зміни в режимі роботи оприлюднюються на сторінках у соціальних мережах.

Музей української діаспори представляє історію й мистецьку спадщину українців світу, починаючи з перших українських переселенців кін. ХІХ ст. й завершуючи представниками третьої хвилі еміграції, що опинилися за межами батьківщини під час Другої світової війни, та їхніми нащадками.

Серед відомих персоналій, представлених у музеї, – державні та політичні діячі Павло й Данило Скоропадські, останній Президент УНР в екзилі Микола Плав’юк, герой російсько-української війни Маркіян Паславський.

Змістовним акцентом експозиції є розповідь про закордонні спільноти, діяльність яких була спрямована на відновлення української державності та збереження національної ідентичності, – Українське Національне об’єднання в Канаді, Світовий конгрес українців, Пласт та ін.

Неабияку цінність має мистецька колекція музейної експозиції. Відвідувач має змогу ознайомитися з творчістю видатних художників українського походження: Давида Бурлюка, Людмили Морозової, Петра Капшученка, Олекси Булавицького, Анатоля Коломийця, Петра Кравченка, Тимофія Мессака, Степана Хвилі, Володимира Савчака, видатної мистецької династії Кричевських.

Музей також розповідає про Українську республіканську капелу та її творця – диригента Олександра Кошиця, завдяки якому світ дізнався про музичну Україну, а також знаменитого хореографа українського походження – Сержа Лифаря.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]