Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

МВЦ «Музей історії Києва»

Музейно-виставковий центр «Музей історії Києва» знаходиться за адресою вул. Б. Хмельницького, 7, переглянути розташування можна на карті.

Сторінка музею – за посиланням.

Телефон для довідок – (044) 520 28 22.

Музей працює щодня з 11:00 до 19:00, понеділок – скорочений день. За уточненням режиму роботи чи для отримання більш детальної інформації телефонуйте до музею. З вартістю квитків, видами та порядком замовлення екскурсій можна ознайомитись на сайті музею.

Музей історії міста Києва створено з нагоди святкування 1500-річного ювілею міста та з моменту заснування став візитною карткою стародавнього Києва. До 2004 року Музей містився в залах старовинного Кловського палацу – пам’ятки архітектури середини XVIII ст. на вул. Пилипа Орлика, 8, а згодом розміщено у Палаці мистецтв «Український дім» по вул. Хрещатик, 2, проте там знаходилась лише частина експозиції, тому в 2012 році з метою часткового відновлення діяльності Музею було передано будівлю по вул. Б. Хмельницького, 7.

Сьогодні ця будівля функціонує як Музейно-виставковий центр, де представлено деякі фрагменти з історії нашого міста, можна побачити експонати, що репрезентують різні сфери міського життя, також в центрі проводиться активна виставкова робота.

Особливу цінність складають київські пам’ятки пізньопалеолітичного періоду (Кирилівська стоянка в Києві), археологічні знахідки кам’яної доби, доби бронзи (Трипільська культура), знайдені українськими вченими під час численних археологічних розкопок, здійснених на теренах Києва. Серед унікальних експонатів Музею – карбоване з міді та позолочене скульптурне зображення покровителя Києва Архистратига Михаїла, яке, починаючи з 1697 року, прикрашало міський магістрат.

Колекція експонатів ХІХ ст. представлена не тільки документами, фотографіями, живописом, але й ужитковими речами. Це посуд, цегла, кахлі, меблі, килими, одяг, музичні інструменти, фотоапарати тощо. Велику цінність становлять портрети діячів науки, культури, мистецтва, а також звичайних мешканців міста, які сотню років тому ходили його вулицями, жили в ньому і творили саме той неповторний Київ, яким пишаються наші сучасники.

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]